Jak to robią single

Ciekawa rzecz. Według tego filmu nowojorscy single spędzają czas na imprezowaniu i znajdowaniu sobie ludzi na jedną noc. Czasem na kilka, w porządku, ale raczej nie na dłużej, gdyż sami nie bardzo wiedzą, czego chcą. W Jak to robią single śledzimy losy kilku postaci, którzy niepotrzebnie kombinują i potem muszą udawać szczęśliwych.

Alice (Dakota JohnsonAnarchia, Ciemniejsza strona Greya) dochodzi do wniosku, że musi na jakiś czas zrobić sobie przerwę od Josha (Nicholas Braun). Przeprowadza się do Nowego Jorku, gdzie poznaje Robin (Rebel WilsonPitch Perfect, Noc w muzeum: Tajemnica grobowca), tęgawą, pyskatą Australijkę, która co noc chla na umór i sprowadza sobie do domu coraz to brzydszego faceta (bo tęgawe, pyskate baby na ładnych nie zasługują). Alice poznaje też barmana Toma (Anders HolmWywiad ze słońcem narodu, Wada ukryta), z którym od czasu do czasu spędza noc. A kiedy postanawia wrócić do Josha, to się okazuje, że ten znalazł już sobie kogoś, komu naprawdę na nim zależy.

Tom też ma kogoś na oku. To Lucy (Alison BrieNic osobliwszego nad miłość, Niezły Meksyk), która mieszka nad jego barem i korzysta z internetu, by na serwisach randkowych znaleźć sobie kogoś bliskiego. Jest jeszcze Meg (Leslie MannW nowym zwierciadle: Wakacje, Strażnicy cnoty), siostra Alice, która zapładnia się in vitro, a potem poznaje przystojnego Kena (Jake LacyRampage: Dzika furia, Sama przeciw wszystkim), no i David (Damon Wayans jr), który po śmierci żony samotnie wychowuje córeczkę i nie wie, czy chce się angażować, czy nie.

Generalnie więc single z filmu Jak to robią single przedstawieni są jako banda osiołków, które chciałyby, ale może nie chciałyby, a w ogóle to nie wiedzą. My, widzowie, też szybko gubimy się w tym, kto kogo kocha, a kogo tylko lubi. Bo wszyscy niby dobrze się bawią, ale są jacyś tacy nie do końca szczęśliwi. Włącznie z Robin (głównym źródłem komizmu), która długo sprawia wrażenie jedynej prawdziwej imprezowiczki. Jednak i ona skrywa część swojej tożsamości. Widać jej też coś nie pasuje. Skoro single są tak zagubieni i nieszczęśliwi, kto jest szczęśliwy? Żonaci i mężatki. Zaskakujące, jak bardzo konserwatywny to film!

Zobacz, jeśli:
– Jesteś singlem i nie wiesz jeszcze, że jesteś nieszczęśliwy
– Nie jesteś singlem i myślisz, że sporo tracisz

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz filmów z grubymi, wulgarnymi babami
– Ani tym bardziej ludzi, którzy nie wiedzą, czego chcą

Michał Zacharzewski

Jak to robią single, How to Be Single, 2016, reż. Christian Ditter, wyst. Dakota Johnson, Rebel Wilson, Leslie Mann, Damon Wayans jr, Anders Holm, Alison Brie, Jake Lacy, Nicholas Braun

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku!

3 uwagi do wpisu “Jak to robią single

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.