To nie tak jak myślisz, kotku

Nie wszystkim ta produkcja przypadła do gustu. Na Filmwebie ma przeciętną średnią, opinie krytyków też nie powalają. A mnie się podobała i podczas seansu śmiałem się w głos. To nie tak jak myślisz, kotku to polska komedia omyłek, w której następuje klasyczne spiętrzenie zbiegów okoliczności i przypadków. Bohaterowie zaś mają talent do pogrążania się.

Odnoszący sukcesy neurochirurg Filip Hoffman (Jan FryczWyjazd integracyjny, Powiedz to, Gabi) postanawia spędzić weekend z seksowną pielęgniarką Dominiką (Małgorzata BuczkowskaStatyści, Fuga). Swoją żonę Marię (Katarzyna FiguraKingsajz, Kochaj i tańcz) informuje, że wyjeżdża na ważne sympozjum naukowe, a w rzeczywistości rezerwuje pokój dla dwojga w przytulnym sopockim hotelu. Ryzyko wpadki jest właściwie zerowe.

Tymczasem znudzona małżeńskim pożyciem Maria postanawia skorzystać z nieobecności męża i spotkać się ze swoim kochankiem, przystojnym Bogusiem (Tomasz KotSkazany na bluesa, Ciacho). Oczywiście nie byle gdzie. Najlepiej w jakimś romantycznym miejscu, takim jak pewien przytulny sopocki hotel… Jakby tego było mało, w tym samym hotelu zatrzymuje się też niezbyt rozgarnięty asystent doktora Filipa, niejaki Jakub Bazyl (Jacek BorusińskiCałe szczęście). Czeka go trudna rola wyciągnięcia szefa z tej trudnej sytuacji.

To nie tak jak myślisz, kotku to jedna z tych komedii, w których bohaterowie kombinują. Starają się wydostać z kłopotów za pomocą coraz bardziej absurdalnych pomysłów, które działają tylko na krótką metę – a w rzeczywistości ściągają na ich głowy kolejne problemy. Świetnie dobrani aktorzy nie oszczędzają się, zaś scenariusz starannie omija rafy żenady, w które wpadła niejedna rodzima komedia. Chciałbym widzieć więcej takich produkcji. Polacy potrafią… jak im wyjdzie.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz komedie omyłek
– Wierzysz w talent komediowy Frycza, Kota i Figury

Odpuść sobie, jeśli:
– Też jedziesz do Sopotu (w tajemnicy przed żoną)
– Liczysz, że będą tu prawdziwe kotki

Michał Zacharzewski

To nie tak jak myślisz kotku, 2008, reż. Sławomir Kryński, wyst. Jan Frycz, Katarzyna Figura, Małgorzata Buczkowska, Tomasz Kot, Jacek Borusiński, Sławomir Orzechowski, Małgorzata Kocik, Michał Piela, Jerzy Schejbal, Ryszard Barycz, Aleksander Trąbczyński, Andrzej Kopiczyński, Michał Bajor

Ocena: 7,5/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Jedna uwaga do wpisu “To nie tak jak myślisz, kotku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.