Szefowie wrogowie

Twórcy komedii nieraz szukają absolutu. Wymyślają jakieś pokrętne historie o ludziach zamieniających się ciałami, debilach, których ręka zyskuje własną tożsamość albo facetach, którzy znajdują kamizelkę uszytą z moszny jakiegoś demona i od tej pory zyskują nowe mocne. Twórcy ciepło przyjętego filmu Szefowie wrogowie opowiedzieli historię banalną. Przecież każdy ma paskudnych szefów. Totalnych oszołomów. I czasami marzy, by się na nich odegrać.

Nick (Jason BatemanWieczór gier, Firmowa gwiazdka) ma szefa-sadystę (Kevin SpaceyBaby Driver), który nim pomiata. Dale (Charlie DayPacific Rim: Rebelia) musi mierzyć się z szefową (Jennifer AnistonCake), która pragnie zaciągnąć go do łóżka. Kurt (Jason SudeikisAsy bez kasy, Zwycięzca) dostaje za szefa niekompetentnego heroinistę (Colin FarrellSen Kasandry, Na pokuszenie). Z takimi szefami wytrzymać nie sposób, więc trójka przyjaciół postanawia ich usunąć. W tym celu zatrudnia nawet konsultanta, zawodowego mordercę (Jamie FoxxBaby Driver). Wszystko jednak idzie nie tak…

W filmie Szefowie wrogowie najbardziej bawi to, co jest najbliższe prawdzie, czyli absurdalne obrazy prezesów, dyrektorów i przełożonych, którzy na różne sposoby dręczą swoich podwładnych. Jasne, są przerysowani, ale celnie wskazują autentyczne problemy wielu pracowników korporacji. Siłą rzeczy utkana przez scenarzystów sensacyjna intryga nie jest już tak prawdziwa. Czuć, jak grubą nicią jest szyta i jak wielkie problemy z logicznym myśleniem mają bohaterowie. Poziom dowcipów automatycznie spada, i to dość nisko, ale wciąż jednak bawi. Nie dziwi więc sukces finansowy, jaki osiągnęli Szefowie wrogowie.

Niewątpliwie w osiągnięciu go pomogła gwiazdorska obsada. Producentom udało się ściągnąć na plan wiele znanych nazwisk, które bawiły się znakomicie. Błyszczy zwłaszcza Colin Farrel, którego talent komediowy wciąż nie jest odpowiednio wykorzystywany przez Hollywood. Szkoda więc, że szefowie nie dostali więcej minut na ekranie. Ale i tak Szefowie wrogowie to przyzwoita nieprzyzwoita komedia. I doczekała się części drugiej!

Zobacz, jeśli:
– Lubisz znane mordy w obsadzie
– Masz szefa upiora
– Zabiłeś szefa i obawiasz się, że ten film to ekranizacja twojego życia

Odpuść sobie, jeśli:
– Humor musi być na poziomie

Michał Zacharzewski

Szefowie wrogowie, Horrible Bosses, 2011, reż. Seth Gordon, wyst. Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Colin Farrell, Kevin Spacey, Donald Sutherland, Jamie Foxx, Julie Bowen

Ocena: 6,5/10

Polub nas na Facebooku!

8 uwag do wpisu “Szefowie wrogowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.