Przychodzi facet do lekarza

Komedie Dany’ego Boona zawsze bazowały na wyrazistych charakterach. Tu skąpiec, tam choleryk, gdzie indziej człowiek chronicznie nienawidzący swojej byłej żony (i zmuszony spędzić w jej towarzystwie kilka dni). W Przychodzi facet do lekarza mamy do czynienia z hipochondrykiem, który pakuje się w nie byle jaką kabałę.

Romain (Dany BoonWymarzony domek, Dusigrosz) pracuje w pogotowiu ratunkowym, a po godzinach leczy się we własnym zakresie. Doszukuje się u siebie najdziwniejszych chorób i przyjmuje tony leków, często też poddaje się niepotrzebnym badaniom. Od lat zatruwa w ten sposób życie swojemu jedynemu przyjacielowi, lekarzowi Dimitriemu (Kad MeradSzukając misia, Alibi.com). W rzeczywistości bowiem Romain ma jeszcze jeden problem. Jest przeraźliwie samotny.

Dany Boon może nie w sposób przekonujący, ale na pewno zabawny portretuje człowieka, który boi się wszystkiego, co roznosi zarazki. Unika pocałunków, zwierząt i poczekalni (które lekarze wymyślili, by pacjenci dzielili się pomiędzy sobą chorobami). Zawsze reaguje, jakby przedawkował kawę. Krzyczy, biega, panikuje. Przynajmniej do momentu, w którym piękna Anna (Alice PolAgentka specjalnej troski) weźmie go za wojownika o wolność Czerkistanu.

Film zaczyna się jak klasyczna kumplowska komedia, by potem przejść przez nurty romantyzmu i wylądować w kinie sensacji (oczywiście potraktowanym z mocnym przymrużeniem oka). Każdy z tych gatunków Dany Boon – również reżyser i scenarzysta – wykorzystuje do podrzucania widzom pod nos kolejnych żartów. Nie wszystkie trafiają w punkt, jednak wiele z nich bawi. Przychodzi facet do lekarza ma bowiem tę przewagę nad współczesnymi amerykańskimi komediami, że bazuje na pomysłach, a nie wulgaryzmach.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz komedie Dany’ego Boona
– Masz zadatki na hipochondryka

Odpuść sobie, jeśli:
– Wciąż szukasz na mapie Czerkistanu
– Nie lubisz przerysowanych filmów

Michał Zacharzewski

Przychodzi facet do lekarza, Supercondriaque, 2014, reż. Dany Boon, wyst. Dany Boon, Kad Merad, Alice Pol, Jean-Yves Berteloot, Judith El Zein, Jonathan Cohen

Ocena: 6/10

Polub nas na Facebooku!

 

Reklama

3 uwagi do wpisu “Przychodzi facet do lekarza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.