Wyszłam za mąż, zaraz wracam

Podczas gdy Polacy wciąż się męczą z komediami romantycznymi i serwują widzom niekiedy niestrawne produkcje, Francuzi bez większych wysiłków kręcą filmy lekkie, zabawne i ciepłe. Takie właśnie jak Wyszłam za mąż, zaraz wracam, pochodząca z 2012 roku komedia z udziałem czołowego komika znad Sekwany, Dany’ego Boona.

Kobiety z rodziny Isabelle (Diane KrugerW ułamku sekundy, Świętsze od aniołów) prześladuje pech. Ich pierwsze małżeństwa są nieudane. Dopiero drugie kończą się szczęśliwie. Dlatego dziewczyna przez dziesięć długich lat nie formalizowała swojego związku z przystojnym lekarzem. Żyła z nim na kocią łapę i była naprawdę szczęśliwa. W końcu jednak uznała, że nie powinna dłużej zwlekać. Wymyśliła zresztą sposób, jak oszukać przeznaczenie. Postanowiła wyjść za mąż za wynajętego faceta i natychmiast się z nim rozwieść. W Danii takie cuda są jak najbardziej legalne.

Problem w tym, że kandydat się na nią wypiął, a czasu na znalezienie kolejnego Isabelle nie ma. Dlatego zdesperowana kobieta postanawia uwieść, a następnie porzucić poznanego w samolocie Jeana-Yvesa (Dany BoonJeszcze dalej niż północ, Przychodzi facet do lekarza). W końcu co może być trudniejszego od rozkochania w sobie idioty, a następnie spuszczenia go na bambus? Nawet, jeśli będzie to wymagało wybrania się razem z nim do Kenii…

Wyszłam za mąż, zaraz wracam jest produkcją zabawną i zakręconą. Jean-Yves okazuje się oryginałem, ale też skończonym romantykiem, który – kiedy się zakocha – łatwo nie rezygnuje. Isabelle będzie miała z nim mnóstwo kłopotów, zresztą odwiedzi nie tylko Kenię, ale i Moskwę. Ich szalone przygody doprowadzą do oczywistego finału, ale oczywiste finały są częścią składową komedii romantycznych. Grunt, że jest sympatycznie. Może nie zawsze subtelnie, ale przynajmniej śmiesznie.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz francuskie komedie
– Szykujesz się do ślubu

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie cierpisz romkomów
– Nie cierpisz Dany’ego Boona
– Nie cierpisz wszystkich filmów

Michał Zacharzewski

Wyszłam za mąż, zaraz wracam, Un Plan parfait, A Perfect Plan, 2012, reż. Pascal Chaumeil, wyst. Diane Kruger, Dany Boon, Alice Pol, Bernadette Le Saché, Jonathan Cohen, Robert Plagnol

Ocena: 7/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.

Reklama

5 uwag do wpisu “Wyszłam za mąż, zaraz wracam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.