Śniadanie do łóżka

Komedie z Tomaszem Karolakiem uchodzą za oddzielny gatunek filmowy. Śniadanie do łóżka też do nich należy, a jednak nie jest tragiczny. Ba, ma niezłe momenty i niekiedy autentycznie zabawne dialogi. Jako całość raczej rozczarowuje, ale powiedzmy sobie szczerze – polskie kino miewało większe wpadki. Tak z Karolakiem, jak i bez niego.

Piotr (Tomasz Karolak Wojna żeńsko-męska, Wyjazd integracyjny) jest kucharzem. Nieco pechowym kucharzem. Właśnie zalicza triplet: jednego dnia traci świetną pracę, podpada sławnemu krytykowi kulinarnemu i traci seksowną narzeczoną, Ewę (Izabela KunaDług, Lincz). Piotrowi zostaje tylko najlepszy kumpel, koneser japońszczyzny Konrad (Piotr AdamczykTrick, Nie kłam, kochanie). Tylko on go nie opuszcza, a nawet urządza mu terapię!

I nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, sytuacja się odmienia. Piotr trafia na okładkę poczytnego czasopisma i nieoczekiwanie zdobywa uznanie. Ba, staje się celebrytą, o którego wszyscy się zabijają. Poznaje stylistkę Martę (Małgorzata SochaWeekend, Jak poślubić milionera) i już na nowo zaczyna wierzyć w swoje szczęście, kiedy… ponownie na horyzoncie pojawia się Ewa. Chce odzyskać dawnego narzeczonego i ma odpowiednie argumenty. Pierwszym jest posada. Ewa jest bowiem redaktorką naczelną czasopisma, w którym pracuje Marta…

Jasne, Śniadanie do łóżka podąża utartymi ścieżkami i nie zawsze śmieszy scenami, które twórcy uważali za śmieszne. Bywa jednak zabawny i sprawdza się jako film „ku pokrzepieniu serc”. Przypomina bowiem, że los zawsze może się odwrócić, a miłość warta jest starań. Inna sprawa, że film Krzysztofa Langa jest momentami strasznie niewiarygodny. To produkcja z tych czasów, w których widzom sprzedawano naiwną fikcję i naciągane zwroty akcji… I na nie trzeba się przygotować!

Zobacz, jeśli:
– Lubisz Karolaka i Adamczyka
– Chętnie oglądasz polskie komedie romantyczne

Odpuść sobie, jeśli:
– Irytuje cię nachalny product placement
– Nie cierpisz kuchennych produkcji

Michał Zacharzewski

Śniadanie do łóżka, 2010, reż. Krzysztof Lang, wyst. Tomasz Karolak, Małgorzata Socha, Piotr Adamczyk, Izabela Kuna, Iwona Bielska, Wojciech Solarz, Krzysztof Kiersznowski, Michał Koterski, Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Sapryk, Robert Wabich, Sambor Czarnota

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

4 uwagi do wpisu “Śniadanie do łóżka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.