Oddział wyrzutków

Były Psy wojny i rekiny, ale świń jeszcze nie było. Pojawiły się dopiero niedawno za sprawą niskobudżetowego filmu wojennego Oddział wyrzutków. Niestety, filmu słabego, bo ani bohaterowie nie są odpowiednio paskudni, ani ich misja szczególnie trudna do wykonania. I owszem, Mickey Rourke pojawia się w tym filmie. W kilku scenach. Dosłownie na chwilę.

Trwa druga wojna światowa. Jack Wosick (Luke Goss) wykonuje rozkazy, choć ma świadomość, że prowadzi oddział w pułapkę. Ostatecznie spora część jego oddziału ginie, a jego samego czeka sąd wojenny. Aby odkupić winy, godzi się na udział w „misji niemożliwej”. Ma poprowadzić oddział niesubordynowanych żołnierzy głęboko za linię wroga, odnaleźć eksperymentalną wyrzutnię rakiet V3 i… potwierdzić, że rzeczywiście istnieje. Do pomocy dostaje niemieckiego weterana Legii Cudzoziemskiej Hansa Picault (Dolph LundgrenGliniarz w przedszkolu 2, Bezlitosny) i rusza w teren.

W tym filmie boli wszystko. Począwszy od zdjęć, które sprawiają, że Oddział wyrzutków wygląda jak grupka chłopaków w lesie. Postaciom brakuje charyzmy, niesubordynowani żołnierze przypominają stadko zblazowanych studentów, którym nie chce się uczyć. Kuleje scenariusz pozbawiony zwrotów akcji, ciekawych dialogów czy wzruszeń, a sama historia rozwija się w sposób przewidywalny. Wiele scen jest kuriozalnych. Panowie przedzierają się za linię wroga samochodem i na widok samolotów postanawiają porzucić go i iść pieszo, wszak mogą zostać zbombardowani.

Niewielki budżet sprawił, że na ekranie pojawia się niewielu aktorów, a w starciach bierze udział góra kilkanaście osób. Tajna baza mogąca zadecydować o losach wojny wydaje się zapełniona Niemcami, a jednocześnie niemal pusta, dlatego zdobycie jej przez pięcioosobowy oddział okazuje się niewielkim wyzwaniem. Jeden z bohaterów – rozpoznany – przebiega ją całą, by zabić wybranego żołnierza, a potem ucieka sprintem do swoich. I nikt nie jest w stanie przetrącić mu kupra. Słabe to. Słabe, ale przynajmniej dużo strzelają. Można więc podrzemać przed telewizorem…

Wojciech Kąkol

Oddział wyrzutków, War Pigs, USA 2015, reż. Ryan Little, wyst. Dolph Lundgren, Luke Gross, Ryan Kelley, Noah Segan, Chuck Liddell, K. C. Clyde, Mickey Rourke

Ocena:3/10

Polub nas na Facebooku!

7 uwag do wpisu “Oddział wyrzutków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.