Polynesia Adventure

To jedna z tych gier przygotowanych z myślą o komórkach, w której uprawia się niewielkie poletko, buduje domki i prymitywne zakłady produkcyjne, zbiera części do przedziwnych maszyn i przechodzi na kolejne wyspy, by robić to samo. Z podobnych rozwiązań korzystała między innymi gra The Tribez. Polynesia Adventure wykorzystuje identyczne pomysły i całkiem dobrze bawi.

Gracz ląduje na polinezyjskiej wyspie i powoli się na niej urządza. Za garść monet, która mu została z poprzedniego życia, sadzi zboże na niewielkim poletku, by po kilkunastu sekundach zebrać ziarna i sprzedać z zyskiem. Wkrótce ma już dostatecznie dużo pieniędzy, żeby otworzyć pierwszy zakład produkcyjny i zająć się produkcją paszy dla kur. Do wyprodukowania jej potrzebna trochę ziarna. Bo przetworzeniu go powstaje pokarm, dzięki któremu zakupione w sklepiku kury znoszą jaja. A te można sprzedać, ale i przerobić dalej.

Z czasem przybywa atrakcji. Obok kur pojawiają się krowy i króliki, a obok stodoły młyn, tartak, kuźnia, zakład meblarski i kilka innych budynków produkcyjnych. Bohater eksploruje kolejne lokacje, pracowicie wycina drzewa i usuwa wielkie skalne głazy, pozyskuje surowce potrzebne mu do produkcji. Czasem przeżywa też tytułowe przygody – na jednej z wysp reperuje samolot, na innej buduje system ocieplający.

Najbardziej irytujące jest to, że – podobnie jak w innych grach gatunku – każda czynność kosztuje określoną ilość energii, a ta bardzo szybko się wyczerpuje. Można ją dokupić, można poczekać kilkadziesiąt minut, by się zregenerowała. W efekcie Polynesia Adventure to jedna z tych gier, do których zagląda się od czasu do czasu, wykonuje kilka czynności i znów znika… i tak właściwie bez końca, gdyż wysp w grze czeka kilkadziesiąt.

Fifi

Polynesia Adventure, Nutsplay, iOS, Android

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.