Czego dusza zapragnie

Kogo śmieszy Simon Pegg, czołowy brytyjski komik, ten czym prędzej powinien obejrzeć Czego dusza zapragnie. To całkiem zabawna produkcja z domieszką science-fiction, którą wyreżyserował Terry Jones – jeden z członków osławionego Latającego Cyrku Monty Pythona.

Dawno, dawno temu ludzkość wysłała w kosmos dysk z informacjami o sobie. Całkiem niedawno wpadł on w ręce czwórki kosmitów z tak zwanej Rady Galaktycznej. Ci nie bardzo wiedzą, jak ludzi ocenić. Ostatecznie postanawiają przeprowadzić eksperyment i podarować jednemu z przedstawicieli homo sapiens nieograniczoną władzę. Jeśli wykorzysta ją w dobrych celach, oszczędzą Ziemian, w przeciwnym wypadku zniszczą naszą planetę razem z bronią atomową, politycznymi oszołomami i ekstremistami.

Wybór pada na Neila (Simon PeggPlayer One, Odważ się zdobyć faceta), nauczyciela w liceum, typowego przeciętniaka. Gość nie dogaduje się ze swoim dyrektorem i nie ma też dziewczyny, choć od dawna kocha się w swojej sąsiadce Catherine (Kate BeckinsaleTwarz anioła, Underworld). Początkowo też nie zdaje sobie sprawy z posiadanych mocy, co doprowadza do niezłejjatki. A widzowie dowiadują się przy okazji, że jak dotąd żadna z milionów ocenianych przez Radę Galaktyczną ras testu nie zdała…

To oczywiście się zmieni, bo Czego dusza zapragnie to całkiem zgrabna komedia (mało)romantyczna. Oczywiście mocno przy tym absurdalna i naszpikowana przeciętnymi efektami specjalnymi, ale chwilami autentycznie zabawna. Neil początkowo wykorzystuje swoje mocne na bzdury (sprzątanie po psie, napełnianie butelki alkoholem), jednak później zaczyna rozumieć, że nie na tym polega życie. Zanim jednak do tego dojdzie, wydarzy się sporo dziwnych rzeczy – scenarzyści zdecydowanie puścili wodze wyobraźni.

Głosu kosmitom użyczyli członkowie trupy Monty Pythona, z kolei za psa wypowiada się Robin Williams (Noc w muzeum, Bulwar). Oni też przykładają się do końcowego sukcesu. Czego dusza zapragnie nie jest może filmem przesadnie mądrym ani też oryginalnym, ale przynajmniej bawi. Poprawia humor i podnosi na duchu. Takie pozytywne filmy zawsze dobrze się ogląda.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz Simona Pegga
– Cenisz humor Pythonów
– Nie wierzysz, że z wielką mocą przychodzi wielka odpowiedzialność

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz durnych komedii

Michał Zacharzewski

Czego dusza zapragnie, Absolutely Anything, 2015, reż. Terry Jones, wyst. Simon Pegg, Kate Beckinsale, Sanjeev Bhaskar, Rob Riggle, Robert Bathurst, Eddie Izzard, Robin Williams

Ocena: 6/10

Polub nas na Facebooku!

6 uwag do wpisu “Czego dusza zapragnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.