Agent i pół

zdalaStary komediowy przepis mówi, by obsadzić bohatera w sytuacjach, które kompletnie do niego nie pasują. Pozwolić mu się zmierzyć z czymś, co kompletnie go przerasta i napawa przerażeniem. Inny podpowiada, by dać mu za partnera kogoś diametralnie innego tak pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Nie bez powodów Flip był niski, chudy i roztargniony, Flap zaś wysoki, gruby i… zaskakująco prosty.

W komedii Agent i pół mamy do czynienia z dokładnie tym samym pytaniem. Calvin i Bob poznali się w szkole średniej. Ten pierwszy był gwiazdą drużyny futbolowej i działał w samorządzie. Piękny, przystojny, otoczony wianuszkiem dziewczyn, wydawał się człowiekiem sukcesu. Monstrualnie gruby Bob raz po raz padał ofiarą okrutnych żartów swoich kolegów. W jednej z takich chwil klęski Calvin jako jedyny wyciągnął do niego pomocną dłoń…

Minęło dwadzieścia lat. Calvin (Kevin Hart) nie zrobił kariery sportowej i skończył jako przeciętny księgowy w przeciętnej korporacji. Uspokoił się, stracił dawną przebojowość, poznał swoje miejsce w szeregu. Dlatego jest zaskoczony, kiedy przypadkowo spotyka w knajpie Boba (Dwayne Johnson), teraz agenta CIA z mięśniami jak bochny chleba. Mało tego, Bob prosi go o pomoc w rozwiązaniu sprawy, nad którą pracuje. I nie uznaje odmowy. I tak oto statyczny, unikający problemów Calvin daje się mimowolnie wciągnąć w potężną i niebezpieczną aferę.

Agent i pół to jedna z tych komedii, w której naprzeciwko mężczyzny z nożem staje koleś z bananem w dłoni i pojedynek ów wygrywa. Równie abstrakcyjnych scen akcji jest wiele i dzięki nim emocji nie brakuje. Humor wykorzystuje również kontrastowe charaktery postaci i oferuje całkiem zabawne dialogi, a The Rock raz jeszcze potwierdza komediowy talent. Jego Bob kręci jak może, wrabia przyjaciela w kolejne kłopoty, a jednocześnie dba o niego i stara się mu przypomnieć, kim kiedyś był. Panikarz Calvin powoli docenia siebie i zaczyna rozumieć, na czym polega przyjaźń. A widz? Widz się relaksuje i odpręża. Zmarszczki mimiczne dostaje w bonusie.

Michał Zacharzewski

Agent i pół, Central Intelligence, reż. Rawson Marshall Thurber, wyst. Dwayne Johnson, Kevin Hart, Amy Ryan, Aaron Paul

Ocena: 6,5/10

Polub nas na Facebooku!
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk

Reklama

7 uwag do wpisu “Agent i pół

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.