Bilet do raju

Julia Roberts i George Clooney w produkcji wzorowanej na klasycznych screwball comedies – czy może być coś lepszego? Okazuje się, że może. Film Bilet do raju jest przeciętny, przede wszystkim niezbyt zabawny i chwilami irytująco dziecinny, a jego największą atrakcją okazują się udające Bali plenery australijskiego Queensland.

David (George Clooney Złoto pustyni) i Georgia (Julia RobertsWojna Charliego Wilsona) byli kiedyś małżeństwem. Po paru latach związku rozstali się i od tego czasu chronicznie się nienawidzą. Unikają jakichkolwiek kontaktów, choć wciąż łączy ich córka imieniem Lily (Kaitlyn DeverMój piękny syn). Dziewczyna właśnie się obroniła i wraz z najlepszą koleżanką wyjechała odpocząć na Bali. Tam poznała przystojnego hodowcę wodorostów, Gede (Maxime Bouttier), i postanowiła zostać ciut dłużej.

Te wodorosty są chyba tylko po to, że po angielsku weed to również trawka. Jest więc okazja do żartu plus ekologiczne przesłanie.

Jakiś miesiąc później David i Georgia otrzymują zaproszenie na ich ślub. Mimo szczerej niechęci do siebie bez trudu dogadują się w jednej kwestii. Chcą za wszelką cenę nie dopuścić do tego, by ich córka wyszła za mąż. Przecież nie po to przez pięć długich lat studiowała prawo, by potem zrezygnować z kariery zawodowej i osiąść na rajskiej wysepce! Nie mówiąc o tym, że nikt normalny nie wychodzi za mąż po zaledwie miesiącu znajomości. Po prostu nie ma mowy i już!

Pomysły na pokrzyżowanie planów mają niestety żenujące. Głupie i infantylne. Podobnież sprzeczki Davida i Georgii męcżą brakiem polotu. Najgorsze, że film od początku zmierza do oczywistego końca i nie zaskakuje nawet przez chwilę. Clooney i Roberts próbują ratować ten film swoim urokiem osobistym, ale… jak niby mają uratować kiepski, pozbawiony pomysłu scenariusz? Bilet do raju nie wzbudził we mnie żadnych emocji poza smutną konstatacją, że coraz głupsze mamy kino…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz George’a i Julię
– Kochasz komedie romantyczne
– Brakuje ci lata

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na dobre żarty

Michał Zacharzewski

Bilet do raju, Ticket to Paradise, 2022, reż. Ol Parker, wyst. George Clooney, Julia Roberts, Kaitlyn Dever, Billie Lourd, Maxime Bouttier, Lucas Bravo, Sean Lynch, Arielle Carver-O’Neill, Ling Cooper Tang, Charles Allen, Geneviève Lemon, Romy Poulier

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Bilet do raju

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.