Goście, goście 2: Korytarz czasu

Sukces francuskiej komedii Goście, goście był tak duży, że musiała powstać kontynuacja. Christian Clavier i Jean Reno ponownie spotkali się na planie, by ponownie opuścić bezpieczny dwunasty wiek i wyruszyć w przyszłość, do szalonego wieku dwudziestego. I choć film Goście, goście 2: Korytarz czasu nie jest tak dobry jak oryginał, to nadal doskonale bawi. Tak dobrych komedii przydałoby się więcej.

Rycerz Godefroy (Jean Reno) szykuje się do ślubu z ukochaną. Niby wszystko jest już dopięte na ostatni guzik (wszak zamków błyskawicznych jeszcze nie wynaleziono), kiedy nagle i dość nieoczekiwanie znikają święte relikwie, bez której nie może być mowy o jakimkolwiek związku. Czarownik Euzebiusz twierdzi, że wszystkiemu winne są tunele czasoprzestrzenne i kręte korytarze czasu, wciąż otwarte po ostatniej wyprawie Godefroya.

No i wiadomo – bohater raz jeszcze będzie musiał z nich skorzystać i przenieść się w czasy nam współczesne. Powodów do wyruszenia na taką wyprawę ma kilka, a jednym z nich jest zaginiony giermek (Christian Clavier), który mógł się w owym dwudziestym wieku zawieruszyć. Nie powrócił z poprzedniej wycieczki w przyszłość, a bez niego Godefroy jest trochę jak bez lewej ręki. Tej mniej ważnej, ale jednak istotnej.

Film jest absurdalny. Głupawy, szalony i zakręcony. Swoje robi dobre tłumaczenie, które próbuje wynagrodzić nam, polskim widzom, straty płynące z nieprzetłumaczalnych gierek językowych oraz zabawnych nazw czy porównań. Tyle że wersji tłumaczeń jest obecnie kilka. Kinowe, ze dwa telewizyjne, płytowe z wulgaryzmami i bez, do tego jeszcze jakieś fanowskie, do obejrzenia nigdzie. Niezależnie od wersji, Goście, goście 2: Korytarz czasu gwarantuje blisko dwie godziny dobrej zabawy. Christian Clavier i Jean Reno nie bez powodu są gwiazdami francuskiego kina…

Zobacz, jeśli:
– Podobała ci się część pierwsza
– Lubisz filmy o podróżach w czasie
– Uważasz, że średniowiecze musiało być śmieszne

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie masz poczucia humoru

Michał Zacharzewski

Goście goście 2: Korytarz czasu, Les Couloirs du temps: Les visiteurs 2, 1998, reż. Jean-Marie Poiré, wyst. Christian Clavier, Jean Reno, Muriel Robin, Marie-Anne Chazel, Christian Bujeau, Claire Nadeau, Christian Pereira, Marie Guillard, Jean-Paul Muel, Jacques François, Sylvie Joly, Philippe Morier-Genoud, Armelle, Philippe Nahon, Michel Crémadès, Franck-Olivier Bonnet

Ocena: 7/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.