Hungerford

Nakręcony za niewielkie pieniądze horror found footage science-fiction Hungerford zaskakuje raz za razem. Sceny naprawdę udane sąsiadują bowiem ze źle zrealizowanymi, pomysły ciekawe z chybionymi. Wydaje się, że po prostu Drew Casson wziął zbyt dużo na siebie. Napisał scenariusz filmu, wyprodukował go, wyreżyserował, nakręcił część zdjęć do niego i jeszcze na dodatek zagrał główną rolę. Wolę jednak takie nieudane filmy niż wycyzelowane Paranormal Activity, za którą stoi przecież wielka korporacja.

Tytułowe Hungerford to niewielkie brytyjskie miasteczko, w którym wychował się Cowen (Drew Casson). Chłopak mieszka ze swoim przyjacielem, Adamem (Tom Scarlett), jego siostrą Philippą (Georgia Bradley) oraz Kipperem (Sam Carter). W wolnym czasie studiuje w szkole filmowej – i właśnie przygotowuje na zaliczenie dokument o jednym tygodniu ze swojego życia. Nagrywa właściwie wszystko. Swoich przyjaciół, przechodzącą nad miastem dziwaczną burzę, imprezę u dziewczyny, która zawsze mu się podobała…

Z czasem niektórzy mieszkańcy Hungerford zaczynają się dziwnie zachowywać. Stają się autodestrukcyjni bądź dla odmiany atakują innych. Kiedy jakiś facet wdziera się do mieszkania Cowena i go atakuje, robi się naprawdę niebezpiecznie. Wkrótce okaże się, że to początek inwazji z kosmosu. Agresorzy, dziwaczne, obłe robaki, wbijają się w rdzeń kręgowy swojej ofiary i przejmują nad nią kontrolę!

Niedoświadczeni, nieznani aktorzy nie błyszczą w swoich rolach. Są nieco drewniani i przez to… wiarygodni. Przypominają tych młodych ludzi, których można spotkać na ulicach brytyjskich miast. Niezbyt pięknych, niezbyt elokwentnych, ale dających się polubić. Spójnych. Szkoda, że sam scenariusz spójny nie jest, ma nielogiczności, które przeszkadzają w odbiorze. Także efekty – jak na produkcję budżetową – wypadają nieźle. Przede wszystkim jednak Hungerford jest sugestywny. Widz czuje się chwilami, jakby był jednym z bohaterów. I to jest właśnie fajne.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz filmy found footage
– Kręcą cię inwazje z kosmosu

Odpuść sobie, jeśli:
– Jesteś uczulony na tanie produkcje

Michał Zacharzewski

Hungerford, 2014, reż. Drew Casson, wyst. Drew Casson, Georgia Bradley, Tom Scarlett, Sam Carter, Mark Cusack, James Haslam, Nigel Morgan, Lee Kelly, Colin Murtagh, Paul Radziwill

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność
na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Hungerford

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.