Wampiry kontra zombie. Carmilla – lesbijska wampirzyca

To jedna z najstarszych i najmniej udanych produkcji studia Asylum. Tego samego, któremu zawdzięczamy Rekinado, Dolinę śmierci i Scarecrow. Nonsensowna fabuła i tandetna realizacja sprawiły, że dystrybutor cztery lata po premierze postanowił zmienić tytuł filmu. I tak Wampiry kontra zombie zamieniły się w dużo bardziej chwytliwe Carmilla – lesbijska wampirzyca…

Akcja filmu Wampiry kontra zombie. Carmilla – lesbijska wampirzyca toczy się w niedalekiej przyszłości. Świat opanował tajemniczy wirus, w wyniku którego ludzie tracą kontakt z rzeczywistością i niczym złaknione krwi marionetki krążą po szosach, dając się rozjeżdżać samochodom (jeżdżącym z prędkością 10 kilometrów na godzinę, by aktorom grającym owe marionetki nic się nie przytrafiło). W pewnym sensie więc zombiaki stanowią konkurencję dla wampirów, co zostało zresztą zasygnalizowane w tytule.

Główny bohater, Travis (C. S. Murno), podróżuje z nastoletnią córką (Bonny Giroux). Właściwie nie wiemy, czy wracają do domu czy też z domu uciekają. Na pewno rozjeżdżają od czasu do czasu swoim Jeepem zombiaki. W pewnym momencie spotykają dziwną kobietę, która powierza im swoją córkę, Carmillę (Maratama Carlson), gdyż drugą – chorą – musi się „zająć”. Do tego dochodzi kilka innych wątków. Pojawia się dziwaczna czarownica mordująca ludzi na stacji benzynowej, grupka kobiet przetrzymywanych w szpitalu dla psychicznie chorych (gdzie Carmilla jest pielęgniarką), wreszcie starszy mężczyzna próbujący ją zabić.

Z tego chaosu scenariuszowego okraszonych fatalnymi efektami specjalnymi i koszmarnym aktorstwem wyłania się film, który spokojnie mogliby nakręcić amatorzy w ramach wakacyjnej rozrywki. Tu nic się nie zgadza. Fabuła jest niejasna, kadry złe, poziom realizacyjny kuleje, końcowe sceny z odrobiną erotyki pasują do reszty jak pięść do nosa. Gdyby jeszcze całość śmieszyła jak produkcje Skurczu… Niestety, Wampiry kontra zombie. Carmilla – lesbijska wampirzyca to po prostu filmowy szrot.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz turpizm filmowy
– Chcesz się przekonać, że twój film z wesela to arcydzieło

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na dużo erotyki
– Liczysz na dużo wampirów
– Liczysz na dużo zombiaków

Michał Zacharzewski

Wampiry kontra zombie. Carmilla – lesbijska wampirzyca, Vampires vs. Zombies. Carmilla, the Lesbian Vampire, 2004, reż. Vince D’Amato, wyst. Bonny Giroux, C. S. Murno, Maratama Carlson, Brinke Stevens, Peter Ruginis, Melanie Crystal

Ocena: 1,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.