The Fields

The Fields to horror z tak zwanymi ambicjami. Przede wszystkim bazuje na faktach. Scenarzysta Harrison Smith upiera się, że wplótł do opowieści wątki autobiograficzne i że choć pewne rzeczy wymyślił, to inne wydarzyły się naprawdę. Reżyserzy Tom Mattera i David Mazzoni zadbali z kolei, by nieśpieszne tempo zostawiło widzom miejsce na interpretacje.

Przenosimy się do roku 1973. Steven nie jest idealnym dzieckiem, w dodatku wychowuje się w trudnym domu. Między dorosłymi wciąż dochodzi do kłótni, takich niemalże na noże. Nic dziwnego, że w pewnym momencie matka decyduje się wywieźć go na kilka tygodni do swoich rodziców. Na farmę w Pensylwanii, otoczoną nieprzebranymi polami kukurydzy i położoną nieopodal miasteczka opanowanego przez hippisów.

Tak mógłby zaczynać się rodzinny dramat lub wzruszająca opowieść o dojrzewaniu. I The Fields trochę taką produkcją jest, bo Steven powoli odkrywa świat, z którego istnienia nie zdawał sobie sprawy. Poznaje pierwszą w swoim życiu czarnoskórą osobę, odkrywa wspomnianych hippisów. Smith ciągnie ją jednak w stronę horroru. Sugeruje, że jakaś niewidzialna moc czai się wśród zboża i może mieć groźne zamiary. Chyba.

Bez wątpienia The Fields jest produkcją dla specyficznego widza, takiego gustującego w niezbyt śpiesznych opowieściach. Pomaga w tym niezła obsada z nieżyjącą już Cloris Leachman na czele. Bądź co bądź to laureatka Oscara, aktorka zdolna, ale trochę niewykorzystana przez kino. Tu tworzy chyba najciekawszą kreację w filmie. Też jest jednak niewykorzystana. Nie przez przypadek The Fields nie wywołał zachwytów u publiczności…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz filmy nieśpieszne
– Też jeździłeś w dzieciństwie na wieś

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na trzymający w napięciu thriller lub horror

Michał Zacharzewski

Pola, The Fields, 2011, reż. Tom Mattera, David Mazzoni, wyst. Cloris Leachman, Tara Reid, Justin Cade Accardi, Louis Morabito, Ross Beshear, Joshua Ormond, Buck Schirner, Jane Tarica, Renee McCartney, Christopher Van Jura, Brian Anthony Wilson, Max Antisell, Karen Ludwig, Miles Williams, Faust Checho

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.