Zbrodniczy plan

Amerykanie pokochali Elizabeth Montgomery za jej rolę w serialu Ożeniłem się z czarownicą. Chyba nawet pokochali za mocno, bo nie chcieli widzieć jej w innych filmach. W rezultacie większość jej dorobku stanowią średnio udane produkcje telewizyjne, tytuły takie właśnie jak Zbrodniczy plan.

Montgomery wciela się tu w Gayle, właścicielkę restauracji i agencji nieruchomości, która pewnego dnia udaje się na spotkanie z potencjalnym klientem w położonej na odludziu posiadłości.  Dość nieoczekiwanie mężczyzna wyciąga broń i zaczyna strzelać. Ciężko rani właścicieli farmy i samą Gayle, po czym ulatnia się z gotówką. Jakiś czas później kobieta spotyka go na corocznym jarmarku. Okazuje się, że mężczyzna jest… miejscowym policjantem.

To oczywiście dopiero początek problemów, jakie Gayle ma przed sobą. Zbrodniczy plan okazuje się dość przewidywalnym dramatem kryminalnym, w którym akcja toczy się powoli i niczym specjalnie nie zaskakuje. Policjanci działają powoli, nie bardzo radzą sobie ze swoimi zadaniami, a i bohaterka nie zawsze posługuje się logiką. O dziwo nieco urealnia to przeciętny scenariusz i sprawia, że od czasu do czasu pojawia się napięcie.

Film powstał na faktach, które oczywiście nieco zmieniono, by opowieść oglądało się lepiej. Niewiele to pomogło. Zbrodniczy plan zbyt często nudzi i opowiada historię w sposób niewiarygodny. Wydaje się, że produkcje typu true crime lepiej sprawdzają się jako dokumenty albo przynajmniej dokumenty inscenizowane. Kręcenie ich w postaci tanich filmów telewizyjnych dość często rozczarowuje.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz opowieści na faktach
– Ciekawią cię filmy true crime

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na emocje
– Masz ochotę na ciekawy kryminał

Michał Zacharzewski

Zbrodniczy plan, With Murder in Mind, 1992, reż. Michael Tuchner, wyst. Elizabeth Montgomery, Paul McCrane, Kevin O’Rourke, Robert Foxworth, Tom Mardirosian, Ted Manson, Howard E. Rollins Jr., Maureen O’Sullivan, Jude Ciccolella, Ronny Cox, Dan Albright

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.