Lena i Śnieżek

Lena i Śnieżek to telewizyjny film familijny o nastolatce, która przygarnia małego lewka. Obraz Briana Herzlingera powstał z myślą o najmłodszych widzach i im pewnie się spodoba. Starszych zrazi swoją naiwnością oraz licznymi scenariuszowymi głupotkami. I nawet obecność gwiazd Prison BreakRoberta Kneppera i Wade’a Williamsa – niewiele tu pomaga.

Steve (Branscombe RichmondKlatka) i Vince (Wade Williams Skazany na śmierć), dwóch niezbyt lotnych przemytników, gubi na bagnach lewka przeznaczonego dla majętnego myśliwego, pana Percy’ego (Robert Knepper Transporter 3). Znajduje go Lena (Melissa CollazoTwój Simon), która niedawno sprowadziła się do miasta i jeszcze nie ma w nim zbyt wielu przyjaciół. Dziewczynka ukrywa zwierzątko w swojej „pracowni” artystycznej. Nie wspomina o nim ojcu. Tymczasem Steve i Vince rozpoczynają poszukiwania futrzaka…

Śnieżek jest uroczy, choć nie ma tu zbyt wiele do zagrania. Cała jego obecność na ekranie ogranicza się do przechodzenia z miejsca na miejsce bądź wyłaniania się zza jakichś gratów. Również pies Lenki wydaje się niewykorzystany. Razi naiwność wątku Percy’ego (po co myśliwemu lew wielkości kota?), a także przedstawienie obu przemytników jako nieporadnych idiotów. To, że Lena i Śnieżek jest filmem dla dzieci, nie tłumaczy lenistwa scenarzystów.

Wśród najmłodszych dzieci Lena i Śnieżek znajdzie miłośników. To obraz pozbawiony przemocy, o niezbyt szybkiej akcji i jak najbardziej pozytywnym przesłaniu. Niektóre dzieci dostrzegą, że bohaterka nie ma matki (tak jak i lewek zresztą), inne zwrócą uwagę, że jest prześladowana przez łobuzów z miasteczka. To tematy do rozmowy, zgadzam się, ale należałoby obudować je ciekawszą historią.

Zobacz, jeśli:
– Kochasz małe lewki
– Masz te osiem lat

Odpuść sobie, jeśli:
– Lubisz niegłupie kino familijne
– Liczysz, że T-Bag i Bellick dadzą czasu

Michał Zacharzewski

Lena i Śnieżek, Lena and Snowball, 2021, reż. Brian Herzlinger, wyst. Melissa Collazo, Michael Perl, Elliott Sancrant, Robert Knepper, Wade Williams, Branscombe Richmond, Spencer Allport, J. Gaven Wilde, Hunter Flanagan, Jason Skeen

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.