Weselne przeznaczenie

Chciałbym zobaczyć tę produkcję w reżyserii Woody’ego Allena czy choćby Kevina Smitha, z lepiej dobranymi aktorami w rolach głównych. Weselne przeznaczenie stałoby się wówczas autentycznie zabawnym filmem gadanym, wiarygodnym, inteligentnym, podejmujących ważny temat. Bo to miał być chyba obraz osób rozczarowanych dotychczasowymi związkami i świadomie wybierających samotność. Tyle że Levinowi nie do końca to wyszło…

Spotykają się w kolejce na lotnisku i od razu zaczynają się kłócić. Frank (Keanu Reeves Bill i Ted ratują wszechświat) i Lindsay (Winona RyderEdward Nożycoręki) jeszcze nie wiedzą, że lecą na to samo wesele. On jest przyrodnim bratem pana młodego, dziwakiem i zakałą rodu, ona zaś jego poprzednią dziewczyną. Nigdy wcześniej się nie spotkali, za to słyszeli o sobie sporo niedobrego i pierwsze godziny znajomości tylko to potwierdzają.

Całą imprezę w Weselnym przeznaczeniu poprzedza wieczorna próba, którą Frank i Lindsay również spędzają na dyskusji. Obydwoje źle się czują na przyjęciu, nie pasują do tej rodziny, zresztą mają wyrobione zdanie zarówno o panie młodym, jak i idei zamążpójścia. To ich łączy. I tych „łączników” jest więcej. Frank i Lindsay w gruncie rzeczy są podobnymi do siebie, rozczarowanymi życiem ludźmi, nieco zagubionymi i być może zakompleksionymi, przesiąkniętymi ironią i czarnym humorem.

Fajnie się Weselne przeznaczenie ogląda. To bez wątpienia inteligentne i zabawne kino. Spory toczone przez Franka i Lindsay autentycznie mogą się podobać, choć Frank jest strasznie drewniany, a Lindsay nie zawsze jasno komunikuje, co myśli. Im dalej jednak w las, tym częściej pojawiają się fałszywe nutki, kolejne rysy na wiarygodności tej opowieści. Bohaterów trudno tak do końca polubić, trudno też nie przewidzieć, jak się historia potoczy. Zakończenie – przy tych ambicjach zaszytych w dialogach – trąci niepotrzebnym banałem.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz filmy gadane
– Też wybierasz się na wesele

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na dobre aktorstwo
– Nie lubisz cynizmu, ironii i goryczy

Michał Zacharzewski

Weselne przeznaczenie, Destination Wedding, 2018, reż. Victor Levin, wyst. Keanu Reeves, Winona Ryder, Dj Dallenbach, Greg Lucey, D. Rosh Wright, Ted Dubost, Scott Andrews, Curt Dubost, James Gallardo, Donna Lynn Jones

Ocena: 5,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.