Osiem głów w torbie

Wakacje to zły okres dla mafijnych zabójców. Jeszcze gorszy dla ich pomagierów. Przekonuje się o tym Tommy Spinelli (Joe PesciWściekły byk, Kevin sam w domu), który dostaje tytułowe Osiem głów w torbie i ma je dostarczyć pod wskazany adres w San Diego, a więc po drugiej stronie Stanów Zjednoczonych. Wiadomo, chodzi o to, żeby udowodnić, że oryginalni właściciele głów kipnęli.

Niestety, na lotnisku dochodzi do pomyłki. Torbę Tommy’ego przechwytuje Charlie (Andy Comeau Bejbis), student medycyny, który leci z narzeczoną na wakacje do Meksyku. Tommy szybko orientuje się w pomyłce i rozpoczyna poszukiwania zaginionych głów. Odnalezienie ich zajmie mu trochę czasu. W końcu Osiem głów w torbie to brawurowa czarna komedia pożeniona z kinem gangsterskim, w której Joe Pesci gra typową dla siebie role wygadanego włoskiego cwaniaczka.

Sam pomysł jest świetny. Daje olbrzymie pole do popisu tak autorom scenariusza, jak i aktorom o zacięciu komediowym. Wystarczy przecież wyobrazić sobie te osiem głów i zabiegi biednego Tommy’ego, który za wszelką cenę stara się wykonać zadanie. Trochę szkoda więc, że nie wszystkie sceny wybrzmiewają tak, jak powinny. Czasami twórcy tracą pazur, brną w nie potrzebne i mało zabawne pomysły, pakują się w dłużyzny.

Joe Pesci jest świetny, co do tego nie ma wątpliwości. Dobrze wypada też duet George Hamilton i Dyan Cannon w rolach rodziców narzeczonej studenta od głów. Niestety, sam student nie do końca się sprawdza. Ta rola wymaga przerysowanych reakcji, odrobiny szaleństwa, której Andy’emu Comeau brakuje. Osiem głów w torbie sprawia więc wrażenie filmu, w którym paru głów brakuje. Tych odpowiedzialnych za równy poziom produkcji.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz Pesciego
– Też masz torbę na osiem głów

Odpuść sobie jeśli:
– Nie lubisz czarnego humoru ani groteski

Michał Zacharzewski

Osiem głów w torbie, 8 Heads in a Duffel Bag, 1997, reż. Tom Schulman, wyst. Joe Pesci, Andy Comeau,  Kristy Swanson, George Hamilton, Dyan Cannon, David Spade, Anthony Mangano, Joe Basile, Ellis Williams, Tom Platz, Ric Sarabia, Todd Louiso, Suzanne Krull, Rocco Salata

Ocena: 6/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność
na platformach filmowych i VOD.

2 uwagi do wpisu “Osiem głów w torbie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.