Fortnite: Battle Royale S16

Niedawno rozpoczął się nowy, szesnasty sezon w grze Fortnite. To obecnie jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanin. Składa się z trzech modułów, płatnego fabularnego trybu Ratowanie świata, trybu kreatywnego umożliwiającego graczom bezstresowe projektowanie własnych lokacji czy nawet gier, wreszcie z Fortnite: Battle Royale, najważniejszego i najciekawszego trybu rozgrywki, który zapewnił tytułowi popularność.

Zasada jest prosta. Na rozległej wyspie ląduje stu graczy. W zależności od trybu każdy z nich działa oddzielnie lub w parze, trójce bądź czwórce. Cel zawsze jest jeden – przeżyć aż do końca, wytłuc pozostałych rywali lub pozwolić, by zabiła ich burza. Burza ta stopniowo pochłania coraz większą część wyspy i zagania pozostałych przy życiu uczestników zabawy w losowo wybrane miejsce. Dzięki temu nie da się ukryć w jakiejś jamie i przeczekać aż do końca rozgrywki. Prędzej czy później trzeba będzie zacząć walczyć.

Po wyspie można biegać, latać na specjalnej lotni, jeździć samochodami, a nawet pływać motorówkami. Wielką zaletę Fortnite: Battle Royale stanowi możliwość budowania prostych ścian, podestów i ramp z dostępnych na wyspie surowców – drewna, kamienia i metalu. Atrakcją jest też samo zdobywanie broni. Gracze rozpoczynają zabawę z pustymi rękami. Sprzęt muszą sobie znaleźć – leży w najczęściej uczęszczanych miejscach bądź zalega w specjalnych skrzynkach. Ba, można go nawet wyłowić ze zbiorników wodnych!

Nowy sezon przynosi skok w przeszłość. Część obszaru wyspy porosła gęstym lasem, a znajdujące się tam lokacje zamieniły się w dużo bardziej prowizoryczne, drewniane lub kamienne osady. Wśród lasów szaleją zwierzęta, żaby, kury, dziki, wilki, a nawet raptory. Można na nie zapolować (mięso regeneruje siły), ale też spróbować oswoić. Co ciekawe, w szesnastym sezonie Fortnite można ulepszać prowizoryczne i pierwotne bronie. Potrzeba do tego części mechanicznych bądź kości.

Drobnych smaczków jest oczywiście więcej. Pojawiły się łuki miotające granaty, ładunki elektryczne czy śmierdzibomby. Dzięki kurom można latać. Wśród dostępnych w ramach karnetu bojowego skórek jest chociażby Lara Croft. Ba, przy odrobinie wysiłku da się zrobić buty umożliwiające skakanie na odległość. A wraz z kolejnymi łatkami sezon 6 rozdziału 2 przyniesie pewnie więcej atrakcji. Jest na co czekać!

Gadd

Fortnite, Epic Games

Polub nas na Facebooku.

Reklama

4 uwagi do wpisu “Fortnite: Battle Royale S16

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.