Tannenberg

Tannenberg to nasz polski Grunwald. Odbyła się tam nie tylko słynna bitwa z Krzyżakami, ale też Bitwa pod Tannenbergiem. W ramach operacji wschodniopruskiej w 1914 r. Cesarstwo Niemieckie stoczyło krwawy bój z siłami Imperium Rosyjskiego, odnosząc długo oczekiwane zwycięstwo. Nie dziwi więc, że zrealizowana na silniku Unity strzelanina holenderskiego Blackmill Games opowiada właśnie o bitwach frontu wschodniego z czasów pierwszej wojny światowej.

Opowiada to zresztą za dużo powiedziane. Tannenberg to drużynowa strzelanina sieciowa, w której rywalizuje ze sobą 64 (na komputerach) bądź 40 graczy (na konsolach). Czekają na nich trzy podstawowe tryby rozgrywki. W Maneuver rozgrywka polega na przejmowaniu sektorów mapy, co zapewnia punkty kontrolne. Attrition z kolei przypomina team deathmatch, każda strona ma bowiem określoną liczbę żyć do wykorzystania. Rifle Deathmatch to z kolei typowy deathmatch, tyle że ze strzelbami.

Gra nie ma pięknej grafiki. Jest trochę kanciasta i brudna, ale dzięki temu w wiarygodny sposób odtwarza klimat bitew sprzed ponad stu lat. Z całą pewnością nadrabia realizmem i przekonująco pokazuje bezsens starć w ciasnych okopach. Nie uznaje litości. W Tannenberg na ogół wystarczy jedno trafienie, by położyć przeciwnika. Stąd trzeba mieć naprawdę spore umiejętności, by dobrze sobie w niej radzić.

Kilka przygotowanych przez twórców map rozrzuconych jest po całym froncie wschodnim. Jest oczywiście Tannenberg, a niedawno doszła twierdza Przemyśl. Dzieje się. Fanom sieciowych drużynowych strzelanin, zwłaszcza tym, którzy docenili Verdun, nowa produkcja Blackmill Games powinna się spodobać. Trzeba tylko pamiętać, że to nie jest Fortnite. To zupełnie inna, mroczna i brutalna bajka!

Fifi

Tannenberg, Blackmill Games, PC, Mac, PS4, X1

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.