Cut the Rope

Niepozorna gra logiczna Cut the Rope wydaje się dziś nieco zapomniana, tymczasem kiedyś należała do największych komórkowych przebojów i dzielnie rywalizowała z takimi tytułami jak Temple Run, Subway Surfers czy Angry Birds. Rywalizacji tej nie przegrała, ale nie doczekała się zbyt wielu klonów i kontynuacji, skutkiem czego odeszła w przeszłość. Zresztą powiedzmy sobie szczerze – umasowienie smartfonów zaszkodziło wymagającym grom logiczno-zręcznościowym.

Wszystko rozpoczyna się od paczki. Paczka ta pojawia się na progu domu i zawiera bardzo głodne stworzonko, które trzeba karmić słodyczami. W dodatku z nieznanych mi powodów nie można tego pożywienia dostarczać w sposób tradycyjny, czyli wrzucać do miseczki. Cóż, podejrzewam, że wrzucanie do miseczki aż takim fajnym pomysłem na grę nie było… W każdym razie w Cut the Rope mamy kilkaset etapów, a na każdym musimy dostarczyć żarcie stworkowi.

Cukierki wiszą na sznurkach. Sznurki wiszą na sznurkach. Sznurki można przecinać (ściśle określoną liczbę razy), przesuwając po nich palcem. Pękają wówczas, a cukierek… zachowuje się zgodnie z prawami fizyki. Innymi słowy spada w dół, chyba że sznurek mu na to nie pozwala. Czasami huśta się więc, zaczepia o coś bądź zachowuje w inny, logiczny sposób. Kolejne etapy przynoszą rozmaite udziwnienia, takie jak kolce, dmuchawy, baloniki. Jest ciekawie.

Początkowe etapy nie są szczególnie skomplikowane i służą zapoznaniu gracza z zasadami zabawy. Potem pojawiają się wyzwania. Niekiedy trzeba się mocno nagłowić, by wymyślić sposób dostarczenia cukierka stworkowi. Kiedy indziej ważniejszy okazuje się refleks bądź umiejętne wymierzenie paraboli, po której cukierek pofrunie. Bywa trudno, niekiedy nawet bardzo, ale zabawa wciąga… Przynajmniej do momentu, gdy poziom irytacji wyzwaniem zmusi do usunięcia jej z komórki.

Fifi

Cut the Rope, ZeptoLab, Android, iOS

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.