Pokój 25

Pokój 25 to planszówka inspirowana filmem Cube. Punkt wyjścia jest zresztą bardzo podobny. Grupka współpracujących ze sobą graczy zostaje uwięziona w środku przedziwnego więzienia, kwadratu o rozmiarach 5 na 5 pokoi. Tylko w jednym z nich znajduje się wyjście. Wśród pozostałych pojawiają się lokacje bezpieczne, ale i takie, które zawierają pułapki. Z niektórych naprawdę trudno się wydostać.

Planszy jako takiej nie ma. Więzienie buduje się z 25 kafelków symbolizujących pokoje. Dzięki temu ich rozkład za każdym razem jest nieco inny, a gracze nie wiedzą, który gdzie się znajduje. Zabawę rozpoczynają w centralnym pomieszczeniu i muszą w ciągu określonej liczby rund odnaleźć wyjście, a następnie z niego skorzystać. A zatem, o ile szukać każdy może w innej części budynku, to na koniec wszyscy muszą zjawić się w jednym miejscu

W każdej rundzie gracze mogą wykonać dwie zaprogramowane wcześniej czynności. Decyzje, które to czynności będą, podejmują przed rozpoczęciem zabawy. Opcje są cztery: zajrzenie do sąsiedniego pomieszczenia (czyli sprawdzenie, co zawiera kafelek), przejście do sąsiedniego pomieszczenia (i zmierzenie się z tego konsekwencjami), wrzucenie innego gracza do sąsiedniego pomieszczenia (o ile znajduje się w tym samym pokoju co gracz), wreszcie przesunięcie całej kolumny lub rzędu pomieszczeń o jedno pole.

Wbrew pozorom to całkowicie wystarcza do fajnej zabawy. Gra jest dynamiczna, zabawna, zawiera tak pozytywną, jak i negatywną interakcję, a za każdym razem rozgrywka przebiega w nieco inny sposób. Docenić trzeba też wykonanie, w tym sześć plastikowych ludzików symbolizujących bohaterów, tekturowe kafelki, żetony. Instrukcja też jest nieźle napisana i wyjaśnia wszystkie problemy, na jakie można natknąć się podczas zabawy. Dlatego właśnie uważam, że Pokój 25 to bardzo ciekawa propozycja dla fanów planszówek. Zwłaszcza tych, którzy lubią Cube.

Joel

Pokój 25, Rebel.pl

Polub nas na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.