Streetphilosophy: Nie spiesz się!

Seria półgodzinnych dokumentów Streetphilosophy poświęcona jest stylowi życia, emocjom targającym ludźmi, pomysłom na siebie. W Nie spiesz się! prowadzący Jonas Bosslet stara się zrozumieć rolę czasu w życiu człowieka, zwłaszcza w odniesieniu do pracy.

Jego pierwszym rozmówcą jest modelka Giannina Müller, która czasu za wiele nie ma. Z dwóch powodów. Po pierwsze, nigdy nie wie, co będzie robić za kilka dni. Czy pojawi się propozycja wyjazdu czy sesji zdjęciowej czy też nie? A jeśli tak, to ile czasu będzie mieć na spakowanie? Jak długo spędzi poza domem? Giannina ma też świadomość, że czas działa na jej niekorzyść. Przed sobą ma jeszcze kilka lat kariery, a potem koniec. Musi konkurować z coraz młodszymi dziewczynami, ale dzięki temu – jak twierdzi – nigdy się nie nudzi. Nawet czekając kilka godzin na początek sesji.

Knut Kucznik z kolei jest… pasterzem. Przez niemal cały rok wypasa owce na łąkach Brandenburgii. Siedem dni w tygodniu, niekiedy przez całą dobę dzień w dzień. Żyje powoli, nieśpieszenie, ale też tak intensywnie, jak to możliwe. Nie stresuje się w pracy i nie potrzebuje urlopu. Bierze go tylko wtedy, kiedy zmusi go do tego żona. Zupełnie inaczej postrzega czas Natalie Camaco, specjalistka od nurkowania bezdechowego. Kobieta uczy, jak nurkować bez sprzętu. Jak wytrzymać pod wodą nie trzydzieści sekund, ale nawet dwie minuty. Grunt to… odprężyć się.

W Streetphilosophy: Nie spiesz się! pojawia się też filozof Jacob Schmidt, który opowiada o czasie z perspektywy filozofii, a także DJ Martin Martini organizujący potańcówki w remizach, gdzie ludzie wciąż chcą się bawić przy muzyce z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dla niego praca jest pasją, ale ma też inne hobby – mrówki, które hoduje w wielkich terrariach. Czy potrzebuje czasu dla siebie? I dlaczego niektórzy wolą inne czasy? Tego właśnie można się dowiedzieć z dokumentu Jonasa Bossleta.

Pozostałe zrecenzowane filmy z serii Streetphilosophy: Praca – ale po co, Zezłość się.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz dokumenty z cyklu Streetphilosophy
– Narzekasz na brak czasu

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz czarno-białych filmów
– Irytuje cię język niemiecki

Michał Zacharzewski

Streetphilosophy: Nie spiesz się!, Streetphilosophy: Nutze deine Zeit!, 2019, wyst. Jonas Bosslet

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.

Jedna uwaga do wpisu “Streetphilosophy: Nie spiesz się!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.