Light On

Różni są gracze. Jedni uwielbiają produkcje o rozbudowanej fabule, przypominające chwilami interaktywny film. Inni owszem, doceniają historię, ale traktują ją jako element tła. Chcą po prostu wiedzieć, po co siekają mieczem, strzelają do ufoków czy na przykład infiltrują bazę wroga. W takim Farmville: Harvest Swap opowieść niby jest, ale w sumie nikt nie zwraca na nią uwagi…

Są też gry, do których trudno byłoby wymyśleć sensowną historię, a jednak bawią i wciągają. Ketchapp wydaje niemal tylko takie tytuły. Proste zręcznościówki, w których wykonuje się bez końca banalne (w teorii) czynności. Trudno je w jakikolwiek sensowny sposób uzasadnić, dlatego ich twórcy nawet się w to nie bawią. Po prostu stawiają zadanie i oczekują, że zostanie wykonane. Zresztą… jedna rozgrywka trwa tu z reguły kilkadziesiąt sekund.

W Light On zabawa polega na podłączaniu klasycznych wtyczek do kontaktów. Wtyczki zwisają z góry ekranu na długim kablu. Kontakty przepływają z lewej strony w prawo bądź odwrotnie. Zadanie gracza polega na stuknięciu w ekran w odpowiednim momencie, tak by wtyczka wystrzeliła w dół i wskoczyła do gniazdka. Uda się? To kolejny kontakt. A potem kolejny etap, gdzie wszystko dzieje się szybciej i bardziej zaskakująco.

Trzeba przyznać, że zabawa wciąga. Bicie kolejnych rekordów sprawia frajdę, podobnie jak przedzieranie się na coraz wyższe poziomy (po utracie życia zabawę rozpoczyna się od początku ostatniego). Oczywiście trudno mówić tu o pięknie graficznym czy jakiejkolwiek logice – to prosta zręcznościówka. Prosta, ale bawi…

Fifi

Light On, Ketchapp, Wildroad Games, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.