Farmville: Harvest Swap

Dekadę temu Farmville pomogło spopularyzować Facebooka. Niepozorna gra o prowadzeniu własnej farmy, sadzeniu i zbieraniu plonów, cieszyła się olbrzymią popularnością i paraliżowała pracę w szkołach czy biurach. Jeśli trzeba było zebrać truskawki, to trzeba było zebrać truskawki, i to bez względu na to, gdzie się wówczas przebywało. Wydana kilka lat później kontynuacja już taką popularnością się nie cieszyła.

Kolejną próbą zdyskontowania sukcesu jest Farmville: Harvest Swap, osadzona w tym samym „uniwersum” prosta gra logiczna polegająca na łączeniu diamentów (w tym przypadku owoców). To pomysł stary jak świat – gracz zamienia miejscami dwa świecidełka tak, by tworzyć ciągi identycznych elementów i w ten sposób usuwać je z planszy. Zgodnie z regułami gatunku połączenie więcej niż trzech diamencików tworzy kamienie specjalne, bomby usuwające całe kolumny lub rzędy kamieni, eksplodujące czy wysysające świecidełka określonego kształtu.

Grę podzielono na kilkadziesiąt dwudziestoetapowych segmentów. Każdy z tych segmentów opowiada inną historyjkę. Czasami farmę niszczy trąba powietrzna, innym razem trzeba nakarmić zwierzęta, uruchomić balon na ciepłe powietrze albo na przykład komuś pomóc. Fabuła ma pewien wpływ na kształt etapów. Przykładowo kiedy nad farmą szaleje wichura, niektóre diamenciki znikają co jakiś czas z planszy, co czasami krzyżuje plany gracza. Kiedy indziej można zaopiekować się jakimś zwierzątkiem, co przypomina trochę tamagotchi.

Same etapy mają konkretne i zróżnicowane cele. Czasami trzeba zdobyć określoną ilość punktów, usunąć z planszy odpowiednio dużo konkretnych diamentów, wykopać zasypane ziemią kości albo na przykład zadbać o to, by rosnące na ekranie różyczki zakwitły. Wszystko to robi się usuwając owe „owocki” za pomocą określonej ilości ruchów. Zabawa jest przyjemna. Farmville: Harvest Swap ma też tę zaletę, że jest nieco prostszy od konkurencji i dopiero koło 120 etapu pojawiają się zadania, które wymagają przede wszystkim szczęścia. Miłośnicy gatunku na pewno będą zadowoleni!

Fifi

Farmville: Harvest Swap, Zynga, Andoid, iOS

Polub nas na Facebooku!

2 uwagi do wpisu “Farmville: Harvest Swap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.