Baśniobór. Tom 4. Tajemnica smoczego azylu

Czy trafiają wam do rąk książki, od których nie może się oderwać? Sięgacie po nie w autobusie, na zaledwie dwa przystanki, a odrywacie się na trzecim lub nawet czwartym? Baśniobór. Tom 4. Tajemnica smoczego azylu należy właśnie do takich pozycji. Jasne, to książka młodzieżowa, ale świetnie napisana, emocjonująca i wciągająca. Aż dziwne, że nikt nie zdecydował się na jej ekranizację.

Tajemnica smoczego azylu to czwarty tom serii, więc czytelnicy doskonale znają już świat i bohaterów. Tymi najważniejszymi są Kendra i Seth – ich dziadkowie prowadzą jeden z kilku istniejących na świecie baśnioborów, czyli azylów dla wszystkich stworzeń magicznych i niezwykłych. Problem w tym, że nie wszystkim podoba się życie w zamknięciu. Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej od lat działa na rzecz ujawnienia się i podporządkowania sobie ludzi. W tym celu gromadzi wyjątkowo potężne artefakty, poukrywane przed laty tak, by nikt nie mógł ich znaleźć.

Główną część tomu czwartego zajmuje poszukiwanie jednego z nich, ukrytego w tytułowym smoczym azylu. I to tym azylu, do którego ludzie nie mają wstępu. Mull obudowuje to całą masą interesujących postaci, stworzeń i artefaktów. Pojawia się kobieta wysysająca młodość z naiwnych mężczyzn oraz owoc, który tworzy idealnego klona osoby, która się nim ukłuje. A to tylko kilka z pomysłów autora.

Dobre tłumaczenie i wartka akcja, sporo śmiechu, ale i emocji – to właśnie sprawia, że Baśniobór czyta się z przyjemnością. I to bez względu na wiek. Książkę pokochają tak dziesięciolatki, jak i stare dziadki mojego pokroju. O ile już jej nie znają…

Joel

Baśniobór. Tom 4. Tajemnica smoczego azylu, Brandon Mull, Wydawnictwo W.A.B.

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.