Legendary Dwarves

Krasnoludy, nie krasnoludy, w sumie nie ma to znaczenia. Legendary Dwarves nie pozwala zżyć się z brodatym ludem, raczej wykorzystując go jako setting, a nie bohatera. Produkcja polskiego studia Moonmana skupia się zresztą na rozbudowie imperium i jako taka potrafi nawet wciągnąć. Trzeba tylko pamiętać o rozbudowie floty wojennej i pozyskiwaniu surowców właśnie tą drogą.

Zabawa rozpoczyna się na niewielkiej wyspie. Gracz ma tu port i dwa niewielkie stateczki, a także budynek ratusza. Do tego trochę surowców, drewna, kamienia i złota. Dzięki nim stawia kolejne gmachy: dom kowala, chatę drwala, kopalnie żelaza i złota, zwykłe budynki mieszkalne. Oczywiście dość szybko zaczyna je upgrade’ować, dzięki czemu skuteczniej spełniają swoją funkcję. Podobnie jak w serii Farmville, do gry trzeba często zaglądać i zbierać surowce. Te z ratusza wpływają co minutę!

Im dalej w las, tym więcej jest roboty. Pojawiają się pola do obsiania, budynki specjalistyczne takie jak karczmy, gospody, laboratoria alchemików czy tartaki, wreszcie odlewnie służące do produkcji dział. W stoczni można bowiem budować kolejne jednostki i wyruszać nimi na podbój oceanów. Alternatywna mapa pokazuje otaczające wyspę oceany, potwory morskie do zabicia, wraki do splądrowania czy wrogie miasta do zdobycia. Roboty jest w bród.

Gra Legendary Dwarves ma swoje wady. Przede wszystkim nieco toporny wygląd i sterowanie, nie zawsze dobre tłumaczenia, które nie obejmują wszystkich napisów (taki „lighthouse” się kłania). Mimo to potrafi wciągnąć. Miłośników gatunku powinna więc usatysfakcjonować, chociaż niekiedy rozwój osady jest zbyt żmudny jak na dzisiejsze standardy. Cóż, tak bywa. Ważne, że gra żyje, jest stale aktualizowana i nadal jest z kim zawierać sojusze.

Fifi

Legendary Dwarves, Moonmana, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.