Wielki szus

Popularny pisarz Max (Jose GarciaDzień Bastylii) prowadzi beztroskie życie bon vivanta. Zmienia kobiety, imprezuje, a swoją piętnastoletnią córką Rosalie (Manon ValentinSynalek) nie ma ochoty się zajmować. Wszystko zmienia się, kiedy dziewczyna kradnie pendrive z jego najnowszą powieścią i wyjeżdża ze szkołą na obóz narciarski. Max rusza jej śladem. Nie wie, że będzie musiał spędzić tydzień w roli opiekuna rozbrykanej młodzieży.

Wielki szus niczym nie zaskakuje. To typowa komedia rodzinna rozgrywająca się w alpejskiej scenerii, pełna śniegu, nastolatków, imprez i buzujących hormonów. Jose Garcia (aktor niezwykle podobny do Roberta Downeya Jr) szybko okazuje się najstarszym z dzieciaków. Jego olbrzymia niedojrzałość sprawia, że zaczyna rywalizować z niektórymi ze swoich podopiecznych, a przed innymi popisywać się. Oczywiście chce odzyskać powieść i nie ustaje w poszukiwaniach pendrive’a, a jednocześnie stara się nie dopuścić, by Rosalie spędziła noc ze swoim chłopakiem. Jego zdaniem jest jeszcze na to zbyt młoda.

Ciepłych komedii opowiadających o mężczyznach dojrzewających do roli ojca i odnajdujących wspólny język z zaniedbywanymi do tej pory dzieci było mnóstwo. Wielki szus niczego nie wnosi do tego tematu, bo też wnieść nie miał. Twórcy od początku do końca celowali w rozbawienie publiczności. Zagwarantowanie jej półtorej godziny dobrej zabawy. I to się udało. Film jest lekki, przyjemny, przewidywalny. Spokojnie można wyjść po herbatę do kuchni i wrócić, a niczego się nie straci.

Może poza jedną zabawną sceną, w której ojczym Rosalie – który pierwotnie miał opiekować się nią na obozie – zostaje wysłany wbrew swojej woli do Polski autokarem. I podróżuje sobie w gronie dziwacznych mężczyzn śpiewających „Panie szofer, panie szofer, gazu!”. Niedzielne popołudnie z Wielkim szusem nie będzie zmarnowane. Po prostu szybciej minie, a zapomni się o nim błyskawicznie.

Zobacz, jeśli:
– Nie wierzysz, że Downey jr ma klona
– Lubisz francuskie komedie (albo góry)

Odpuść sobie, jeśli:
– Masz już dość zimy
– Nie lubisz, jak się śmieją z Polaków

Michał Zacharzewski

Wielki szus, Tout Schuss, 2016, reż. Francois Prevot-Leygonie, wyst. Jose Garcia, Manon Valentin, Francois Deblock, Alexa Barlier, Anne Girouard, Gwendolyn Gourvenec

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.