Bloody Bloody Bible Camp

Pojawiające się w tytule słówko camp oznacza obóz. Autorzy użyli go jednak nieprzypadkowo. Tym samym terminem określa się przecież popularne w latach sześćdziesiątych produkcje „w złym guście”, czyli tandetne, krwawe, często rozerotyzowane, niemal zawsze nienaturalne i przesadzone. Bloody Bloody Bible Camp taki właśnie jest. To zrealizowany za niewielkie pieniądze pół-amatorski komediohorror, który nawiązuje do klasyków gatunku sprzed czterech dekad.

W 1977 roku na chrześcijańskim obozie dochodzi do okrutnej zbrodni. Siostra Mary Chopper zabija siedmioro młodych ludzi, którzy jej zdaniem nie zachowywali się w sposób godny. Mija siedem lat i w dokładnie to samo miejsce przyjeżdża kolejna wycieczka. Ojciec Cumming nie przejmuje się ponurą legendą miejsca. Wierzy, że modlitwa wystarczy, by odegnać złe demony z przeszłości. A miejscowi ostrzegają. Mówią, że siostra wciąż grasuje w okolicy. Że ktokolwiek pojawi się w obozie, już z niego nie wróci…

Jak łatwo się domyśleć, tak właśnie się stanie. Zakonnica z upiorną czerwoną maską powróci i zacznie mordować dzieciaki jak leci. Chociażby z tego powodu trudno uznać fabułę Bloody Bloody Bible Camp za oryginalną. To dokładnie taki sam sztampowy film jakich nakręcono mnóstwo w latach osiemdziesiątych. Ba, twórcy świadomie ograniczyli efekty komputerowe, stawiając na te realizowane w sposób tradycyjny. Nie zawsze wyglądają one dobrze, ale dodają filmowi klimatu.

Na planie wszyscy dobrze się bawili, dialogi bywają więc obsceniczne, ale naprawdę zabawne. Całość jednak pachnie tandetą. Wielu aktorów gra po amatorsku, także montaż czy prowadzenie kamery nie zachwycają. To zdecydowanie psuje efekt. Bloody Bloody Bible Camp miało być hołdem złożonym starym slasherom. Powstał film durny i bzdurny, miejscami nawet zabawny, ale częściej odrzucający tandetą. Dla konserów!

Zobacz, jeśli:
– Kochasz slashery sprzed lat
– Oraz tandetne, krwawe i obsceniczne horrory

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie lubisz śmiania się z religii
– Ani „obowiązkowej” nagości w horrorach

Michał Zacharzewski

Bloody Bloody Bible Camp, 2012, reż. Vito Trabucco, wyst. Reggie Banister, Ron Jeremy, Tim Sullivan, Ivet Corvea

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.