Razem czy osobno?

Nieraz już na Z dala od polityki narzekaliśmy na kiepską formę dawnych gwiazd. Nicolas Cage, Bruce Willis czy John Travolta grają w siermiężnych produkcjach pokroju Fałszerza i ogląda się ich ze smutkiem.  Podobną ścieżką podążają niektórzy reżyserowie. Przykładowo Rob Reiner, autor takich klasyków jak Oto Spinal Tap, Misery czy Ludzie honoru, nakręcił przeciętną komedię romantyczną dla emerytów. Do udziału w Razem czy osobno? Zaprosił Michaela Douglasa (Pojedynek na pustyni, Tożsamość zdrajcy) i Diane Keaton (Przeprowadzka). Efekt nie powala.

Oren Little to starszy, nieprzyjemny zrzęda, który myśli tylko o sobie. Jako specjalista od nieruchomości zarobił dostatecznie dużo, by kupić sobie fajny samochód i wygodny dom, jednak po śmierci ukochanej żony załamał się. Od lat nie widuje się z synem i jest negatywnie nastawiony do świata, wszystkich uważa za idiotów i tylko wkurza się, że mu przeszkadzają w spokojnym życiu. Siłą rzeczy nie przepada za sąsiadką, lokalną piosenkarką o niezbyt dużym talencie.

Wszystko zmienia się, kiedy u mężczyzny pojawia się jego syn. Właśnie szykuje się na dziewięć miesięcy odsiadki i nie ma komu zostawić swojej dziesięcioletniej córki pod opiekę. Oren nawet nie wiedział, że ma wnuczkę. Nie cierpi dzieci i nie ma ochoty zajmować się małą. Zostaje jednak postawiony w sytuacji bez wyjścia i przygarnia małą. To oczywiście zmieni wiele w jego życiu. Bo Razem czy osobno? to produkcja przewidywalna.

Nie ogląda się jej źle. Jest przyzwoicie zrealizowana, odpowiednio ciepła, chwilami nawet zabawna, a rodzynki takie jak gościnny udział Franka Vialliego (jednego z bohaterów Jersey Boys) z pewnością zasługują na uwagę. Cóż z tego, skoro film wpisuje się w schemat modnych ostatnio produkcji o dziadkach i wnuczkach. W dodatku ustępuje takiemu Black or White o dobrych kilka długości. W historię opowiedzianą w Razem czy osobno? trudno jest uwierzyć. Czuć, że narodziła się w głowach scenarzystów i z prawdziwym życiem nie ma nic wspólnego…

Wojciech Kąkol

Razem czy osobno?, And So It Goes, reż. Rob Reiner, wyst. Michael Douglas, Diane Keaton, Meryl Williams, Frankie Vialli, David Aaron Baker

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku!

3 uwagi do wpisu “Razem czy osobno?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.