Egg, Inc

To już są jakieś jaja. I to jaja zdecydowane – firma Auxbrain postanowiła zakpić sobie z wszystkich tych szalonych gier o prowadzeniu farmy czy zarabianiu na krowich plackach. Przygotowała więc program Egg, Inc, w którym najważniejsze są kury. Kury i ich jaja. To właśnie na nich zarabiamy miliardy dolarów i dzięki nim zamieniamy niewielką posiadłość w małe miasteczko.

Wszystko zaczyna się od niewielkiej farmy, silosa, zapyziałego kurnika oraz domku, w którym rodzą się kury. Początkowo stukamy w niego wszystkimi czterema palcami, próbując wyprodukować jak najwięcej opierzonych ptaków. Grzecznie pędzą one do kurnika i tam zaczynają produkcję jajek. Te z kolei wywożone są przez wysłużone auto na sprzedaż. Suma na koncie rośnie, ale niezbyt szybko. Na szczęście dorobić się można na paczkach podsyłanych przez tajemniczego dobrowolnego darczyńcę oraz dronach, które zawsze warto zestrzelić z nieba. I tak kręci się biznes.

Im więcej kur, tym więcej jajek. Im więcej jajek, tym więcej kasy. Z czasem można sobie pozwolić na rozmaite ulepszenia, to znaczy szybszą produkcję kur, szybsze znoszenie przez nich jajek czy też zwiększenie ich ceny. Inwestycje te można prowadzić wielokrotnie, płacąc niestety coraz wyższą cenę. Po pewnym czasie zwracają się jednak i sprawiają, że kasy na koncie przybywa coraz szybciej. Przybywa też problemów. Trzeba dokupić kolejny kurnik albo i nawet trzy, powiększyć je i rozbudować, zainwestować w kolejne, większe samochody do rozwożenia jajek. I tak bez końca! Gra Egg, Inc sprowadza się do ciągłego wydawania zarobionej kasy na nowsze ulepszenia.

Grafika jest przyjemna, choć niezbyt skomplikowana, sprawiająca wrażenie ręcznie narysowanej. Muzyka przygrywa w tle i raczej nie zwraca się na nią uwagi. Mimo to Egg, Inc wciąga. Kiedy już się zacznie grać, to potem zagląda się na własną farmę kilka razy dziennie, sprzedając zgromadzone w silosach zapasy i inwestując w nowe ulepszenia. Większego sensu to nie ma, ale z pewnością relaksuje. Podobnie jak inne gry polegające na rozwijaniu farmy (patrz Farm Story 2) czy niekończącym się stukaniu w ekran (patrz Cow Evolution). Miłej zabawy!

Fifi

Egg, Inc, Auxbrain, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.