Farm Story 2

Wszystko zaczęło się od Farmville. Premiera tej uroczej gry zbiegła się z gwałtownym wzrostem popularności Facebooka, co pomogło jej podbić serca milionów graczy na całym świecie. Dość nieoczekiwanie młodzi i starzy zakładali własne farmy, siali zboża, zbierali owoce z sadów, a także wysyłali sobie nawzajem wirtualne prezenciki. Program – jak każdy popularny tytuł – doczekał się dziesiątek klonów i podróbek, a Farm Story 2 jest jedną z nich.

Dostajemy farmę i zaczynamy się na niej rządzić. Wyznaczamy teren pod uprawy i sadzimy pszenicę oraz kukurydzę. W niewielkiej zagrodzie pojawiają się pierwsze krowy, a w sąsiedniej kury. Mamy też magazyn, w którym zbieramy produkty. No i hangar, z którego nasz samolot zabiera zamówione w mieście produkty. Właśnie w ten sposób zarabiamy pieniądze niezbędne do nowych inwestycji. Kur może być przecież więcej, krów też. No i możemy kupić nowe budynki.

Wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia zyskujemy dostęp do nowych atrakcji: oryginalnych upraw, dodatkowych zwierząt czy specjalistycznych budynków. Ot, takiej serowni albo mieszalni pasz, w której z zebranych zbóż możemy zrobić przysmaki dla naszych zwierząt. Głodne będą leżeć i nic nie wyprodukują. Najedzone dadzą jaja czy mleko, co pozwoli na produkcję bardziej złożonych towarów i tym samym zarobienie większych pieniędzy.

Z całą pewnością Farm Story 2 wygląda lepiej niż oryginalne Farmville. Chociażby dlatego, że pojawiają się w nim postacie, a animacje są dużo bardziej dopracowane. Do tego dochodzą soczyste kolory, przejrzyste menusy i dużo słodkiej muzyki. Gorszy jest natomiast interfejs. Wiele czynności  wymaga dwukrotnego stuknięcia w ekran, choć na dobrą sprawę powinien wystarczyć jeden tap. To w późniejszych etapach gry nieco irytuje. Z pewnością popularności gry nie pomoże niewielka społeczność. W Farmville grali niemal wszyscy. O Farm Story 2 słyszeli nieliczni…

Fifi

Farm Story 2, Storm8 Studios, iOS, Andoid

Polub nas na Facebooku!

Jedna uwaga do wpisu “Farm Story 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.