Król zaginionego świata

W 2005 roku wytwórnia The Asylum zaczęła kręcić tandetne wersje kinowych blockbusterów. Tego modelu biznesowego trzyma się zresztą do dzisiaj, w mniejszym lub większym stopniu mrugając do widza. I tak Król zaginionego świata chwilami przypomina King Konga, choć odwołuje się również do Zaginionego świata autorstwa Arthura Conan Doyle’a.

Samolot pasażerski rozpada się na dwie części i rozbija się na porośniętej gęstym lasem wyspie. Spora część ludzi podróżujących z przodu przeżywa. Udaje im się wydostać z wraku i po opatrzeniu rannych wyruszają na poszukiwania pozostałych. Liczą, że znajdą też radiostację, dzięki której nawiążą kontakt z cywilizacją i ściągną pomoc. Nie wiedzą natomiast, że na wyspie nie są sami. Czeka ich spotkanie między innymi z mieszkającym w pobliżu prymitywnym plemieniem oraz… stadem gigantycznych skorpionów.

Tandetne komputerowe efekty specjalne rażą, jednak nie są największą wadą Króla zaginionego świata. Nie jest nią też aktor przebrany w kostium gigantycznej małpy, hasający w pewnym momencie po ekranie. Znacznie bardziej boli to, że bohaterowie często zachowują się niestosownie do sytuacji. Tuż po wypadku, kiedy grupka pasażerów próbuje uratować umierających, jedna z bohaterek robi sobie zdjęcia. Z kolei tubylcy okazują się nosić nowoczesną bieliznę i starannie uszyte wdzianka.

Nielogiczności jest więcej, podobnie jak i źle wyreżyserowanych scen czy popisów marnego aktorstwa. The Asylum nakręciło ten film za milion dolarów i to niestety widać – właściwie w każdej scenie. Najdziwniejsze, że inwestycja opłaciła się. Od czasów Króla zaginionego świata wytwórnia regularnie kręci takie szroty, i to po kilka rocznie. Najwyraźniej tego typu produkcje mają swoich wiernych fanów…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz tandetne filmy
– Kochasz wielkie małpy
– Pamiętasz powieść Verne’a

Odpuść sobie, jeśli:
– Unikasz szrotów
– Liczysz, że to tak zabawny film jak Rekinado

Michał Zacharzewski

Król zaginionego świata, King of the Lost World, 2005, reż. Leigh Scott, wyst. Bruce Boxleitner, Amanda Ward, Eliza Swenson, Christina Rosenberg, Christina Rosenberg, Ava Bellamy, Steve Railsback, Rhett Giles, Jeff Denton, Boni Yanagisawa, Andrew Lauer, Jennifer Lee Wiggins

Ocena: 3/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.