Głębokie błękitne morze

Ten film był skazany na sukces. Bazował na interesującym scenariuszu, który przyciągnął uwagę znanych aktorów – Rachel Weisz i Toma Hiddlestona. Obydwoje dostrzegli potencjał w tekście i dość szybko zgodzili się na udział w produkcji. Szkoda więc, że Głębokie błękitne morze gdzieś się rozmyło. Jak gdyby cała magia zawarta w słowach rozpłynęła się po przeniesieniu na wielki ekran.

Rok 1950. Hester (Rachel WeiszConstantine), żona szanowanego i dużo starszego sędziego, sir Williama (Harry Hadden-PatonCzas na miłość), wdaje się w romans z przystojnym pilotem RAF. Niestety, Freddie (Tom Hiddleston Thor: Mroczny świat) wciąż nie może poradzić sobie z wojenną przeszłością. Nie potrafi wykrzesać z siebie takich uczuć, jakimi obdarzyła go Hester.

Taka historia byłaby dość banalna, a przynajmniej wtórna. Kino dość często zajmuje się pozamałżeńskimi romansami i chętnie przygląda się tym, w którym miłość jest niesymetryczna. Stąd twórcy Głębokie błękitne morze postanowili opowiedzieć o końcowym etapie romansu. Hester zaczyna rozumieć, że to uczucie nie ma sensu. Pewnie ma też świadomość, że znacznie rozsądniej byłoby wrócić do Williama. Pytanie tylko, czy się na to zdecyduje, skoro poznała już emocje towarzyszące tej szalonej, obezwładniającej miłości.

W sumie więc Głębokie błękitne morze to taka klasyczna historia o osiołku, który chciałby owies i sianko, a że nie może mieć obu tych przysmaków jednocześnie, więc miota się i rozpacza. Całość przypominała trochę teatr telewizji. Taki, w którym aktorzy grają z melodramatyczną przesadą, a reżyser – choć niewątpliwie ma pomysł – nie do końca umie go wykorzystać. Choć parę scen bez wątpienia zapada w pamięć.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz romanse
– Lubisz obsadę
– Kochasz klimat lat 50.

Odpuść sobie, jeśli:
– Nie cierpisz opowieści o miłości

Michał Zacharzewski

Głębokie błękitne morze, The Deep Blue Sea, 2011, reż. Terence Davies, wyst. Rachel Weisz, Tom Hiddleston, Harry Hadden-Paton, Sarah Kants, Simon Russell Beale, Ann Mitchell, Steve Conway, Jolyon Coy, Oliver Ford Davies, Karl Johnson, Barbara Jefford

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.