Snajper: Reguły wojny

Steven Seagal dwadzieścia lat temu wpadł w filmowe szambo i od tego czasu kręci produkcje złe i bardzo złe. Większości z nich nie da się oglądać. Tylko na nieliczne można rzucić okiem, ale jednym okiem, na przykład w podróży, w tłoku, podczas nudnej lekcji bądź konferencji. Należy do nich niskobudżetowy Snajper: Reguły wojny, fikcyjny epizod z wojny w Afganistanie.

Grupka amerykańskich żołnierzy z oddziału Delta zajmuje miejsca wokół niewielkiej osady kontrolowanej przez talibów. Gdzieś w labiryncie budynków bojownicy ukrywają porwanego kongresmena. Podjęta w chwilę później próba odbicia go kończy się sukcesem. Snajper Jake Chandler (Steven SeagalTriumf sprawiedliwości) zabija wszystkich, którzy wyłonią się z budynku, wewnątrz skutecznie działa sierżant Vic Mosby (Tim Abell). Problem pojawia się przy ewakuacji. Chandler wraca się po rannego towarzysza, pozostali zaś – pod presją czasu – odjeżdżają bez niego.

I od tej pory akcja w Snajper: Reguły wojny rozgrywa się dwutorowo. Z jednej strony Chandler razem z rannym żołnierzem siedzą w budynku, rozmawiają i czekają na pomoc. Z drugiej strony ta pomoc jest przygotowywana, i to wbrew woli dowództwa, który najwyraźniej coś ukrywa. Pytań jest sporo: co robił kongresmen w wiosce, czemu nie miał odpowiedniego wsparcia, dlaczego Chandler wciąż nie otrzymał wsparcia.

Seagala nie ma tu wiele. Albo siedzi za snajperką, albo za stołem, czasem z trudem chodzi czy podbiega. Ważniejsi są żołnierze z obozu, szykujący się do kolejnej akcji, oraz towarzysząca im namolna dziennikarka. I choć Snajper: Reguły wojny to jeden z tych filmów, w których talibowie sami pchają się pod lufy i strzelają wyjątkowo niecelnie, to mimo całej swojej głupoty nie nudzi. Dzięki temu wyróżnia się spośród ostatnich produkcji Seagala

Zobacz, jeśli:
– Lubisz tanie kino wojenne
– Masz sentyment do Seagala

Odpuść sobie, jeśli:
– Masz ochotę przeżyć jakieś emocje
– Myślisz, że to kolejny całkowicie nieudolny film – taki do pośmiania się

Michał Zacharzewski

Snajper: Reguły wojny, Sniper: Special Ops, 2016, reż. Fred Olen Ray, wyst. Steven Seagal, Rob Van Dam, Tim Abell, Dale Dye, Charlene Amoia, Jason-Shane Scott, Daniel Booko, Anthony Batarse, Gerald Webb, Paul Logan, Jeff Bosley, Rydell Danzie, Shary Nassimi, Jim Poole, Scott Thomas Reynolds, Trevor Scott, J Ferguson, Rita Khori

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.