Sand Balls

Przygotowana z myślą o telefonach komórkowych gra Sand Balls idealnie obrazuje przemianę, jaką przeszły tego typu produkcje. Jeszcze kilka lat temu były to produkcje trudne. W niektórych po kilkunastu czy kilkudziesięciu poziomach wprowadzenia gracz zaczynał zmagać się z zadaniami, które sprawiały mu problemy i zmuszały do wielokrotnego powtarzania danego etapu. W innych produkcjach, takich jak osławiony Flappy Bird, poziom trudności skakał od razu i utrzymanie się przy życiu przez dłużej niż kilkanaście sekund graniczyło z cudem.

Dziś gry coraz częściej są łatwe, śmiesznie łatwe, i nie stanowią większego wyzwania. Płynie się przez nie do przodu i cieszy z kolejnych sukcesów. Najlepszym tego przykładem jest gra Sand Balls, która przypomina chwilami stare Where’s My Water? Tam dostarczało się wodę pragnącemu się wykąpać krokodylkowi, pracowicie przekopując przez zwały ziemi. Tu przez zwały ziemi prowadzi się… kulki.

Trochę to absurdalne, ale jednak – gdzieś w podziemnej pieczarze leżą sobie kolorowe kulki. Gracz palcem usuwa spod nich ziemię, więc spadają. Kiedy wpadną na inne, białe kulki, zarażają je swoją barwnością (proszę nie doszukiwać się tutaj podtekstów!). Doprowadzić je trzeba do stojącego głęboko pod ziemią samochodu ciężarowego, który zawozi je w sobie tylko znane miejsce.

Za dobrą grę i dostarczanie większości kulek otrzymuje się diamenciki, za które kupuje się kolejne samochody. Dodatkowo buduje się wirtualne miasto, które nie ma nic wspólnego z owymi kulkami, ale przynajmniej wygląda fajnie. Kolejne poziomy przynoszą nowe atrakcje, różnego rodzaju zapory i pozorne utrudnienia. Sand Balls jest jednak grą szalenie łatwą, zwłaszcza w porównaniu z Where’s My Water?, i nawet bardzo młodzi gracze sobie z nią poradzą. Takie czasy!

Fifi

Sand Balls, SayGames, iOS, Android

Polub nas na Facebooku i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.