Superbohaterowie

Superbohaterowie to nieskomplikowana planszówka przeznaczona dla całej rodziny. Ma nieskomplikowane zasady i odpowiednio dużą dawkę losowości, żeby będące na różnym poziomie rozwoju dzieciaki miały szansę wygrywać. Atrakcyjna jest też cena.  Nic, tylko grać!

A zatem Superbohaterowie istnieją. Są szybcy, dzielni, odważni, mają moce specjalne i nieograniczone możliwości. Jako jedyni mogą uratować najważniejsze miasta świata (Berlin, Nowy Jork, Tokio, Londyn i Warszawa) przed inwazją zmutowanych pająków z kosmosu. Problem w tym, że nawet oni nie są niezniszczalni. Niezwykle łatwo ich przegonić bądź skusić do zmiany miejsca zamieszkania. I w sumie właśnie na tym polega trudność rozgrywki.

W pudełku znajduje się blisko sto kart. Większość z nich przedstawia pięciu różnych superbohaterów powiązanych z konkretnymi żywiołami (woda, ogień, wiatr, natura, metal) dominującymi nad dwoma innymi żywiołami wymienionymi na kartach. Do tego dochodzą karty z jokerem (amerykańskim superbohaterem), karty z pająkami, a także kilka różnych kart specjalnych. Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje dwie losowo dobrane karty, tekturową planszę z jednym z miast, po czym zaczyna grać.

Na każdej z plansz znajduje się pięć wolnych miejsc. Gracz musi zapełnić je pięcioma różnymi Superbohaterami. W każdej z rund może zagrać tylko jedną posiadaną na ręce kartę. Każdego z superboaterów może położyć na wolnym miejscu dowolnego miasta lub na innym superbohaterze, o ile dominuje on nad jego żywiołem. Za pomocą karty specjalnej przedstawiającej eksplozję może usunąć dowolną kartę z dowolnej planszy, a za pomocą karty z ptakiem przełożyć wyłożonego już superbohatera w inne miejsce. A pająki podrzuca przeciwnikom, by pokrzyżować mu szyki.

Instrukcja nie jest długa. Zasady nie są skomplikowane. Bawić może się od dwóch do pięciu osób, a jedna rozgrywka trwa kilkanaście minut. I to fajna zabawa, jeśli w grze mają uczestniczyć sześciolatkowie. Starsi gracze pewnie będą woleć poważniejsze produkcje.

Fifi

Superbohaterowie, Fox Games

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.