ID Please

Brawo, brawo! Właśnie znalazłeś nową pracę! Od dziś pełnisz rolę ochroniarza w modnym klubie muzycznym, oddelegowanego do stania na bramce. A nawet nie na bramce, lecz przy drzwiach, gdzie musisz dokonywać selekcji. Teoretycznie od ciebie zależy, kto wejdzie do lokalu, a kto obje się smakiem. Musisz jedynie kierować się wytycznymi przekazanymi ci przez szefa.

Gra ID Please przypomina trochę animowanego Tindera. Przed tobą rozciąga się kolejka chętnych na wejście do klubu. Wiesz, że możesz wpuścić do środka tylko rudych powyżej 21 roku życia. I to właśnie robisz. Młodsi szatyni i blondyni na lewo. Pasujący do opisu na prawo. I tyle! Oczywiście nie zawsze zlecenia są takie proste. Czasem trzeba zwrócić uwagę na trzy czy cztery różne cechy, a czas nagli. Decydujący bywa wiek, strój, ale też stan trzeźwości. Niekiedy nawet trzeba kontrolować, czy delikwent legitymuje się własnym dowodem tożsamości!

Autorzy gry starali się uatrakcyjnić rozgrywkę. Dodali bójki w kolejce, które wymagają interwencji, a także próby przekupstwa, które nie zawsze się opłacają. Bo za pracę na bramce zarabia się pieniądze. Wirtualną walutę można później zainwestować w swoją postać, kupując jej modne okulary słoneczne, markowe ciuchy lub inne atrakcyjne gadżety.

Pomysł na ID Please niewątpliwie jest ciekawy, ale nie bardzo przekłada się na grę. Zabawa wciąga na parę chwil, zwłaszcza kiedy wydaje się nowością. Ma jednak niewielki potencjał. Selekcjonowanie animowanych ludków nie sprawia wielkiej satysfakcji i nie bawi tak, jak robią to największe przeboje. Zagra się raz, może dwa razy, a potem nie czuje się już potrzeby. Szkoda…

Fifi

ID Please, Lion Studios, Android, iOS

Polub nas na Facebooku.
Spis naszych recenzji na serwisie Media Krytyk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.