Woodstock or Bust

Woodstock był dla Amerykanów wydarzeniem pokoleniowym. Przejawem buntu przeciwko wojnie w Wietnamie, szczytowym punktem krótkiej epoki dzieci-kwiatów, symbolem muzycznej rewolucji. Stąd właśnie słynny koncert często powraca w amerykańskich filmach o dojrzewaniu, próbujących uchwycić również zmiany zachodzące w społeczeństwie. Angowi Lee w Zdobyć Woodstock to się udało. Woodstock or Bust to mniej udana, ale też i tańsza próba.

Lorian (Willow ShieldsIgrzyska śmierci) i Meryl (Meg DeLay) to dwie nastolatki z Portland. Nieźle się uczą, grają na gitarach, a kiedy trzeba, pomagają rodzicom w charytatywnych zbiórkach. Latem 1969 roku natrafiają na zapowiedź koncertu z udziałem wszystkich ich ukochanych gwiazd. Wciąż trwają wakacje, więc dziewczyny postanawiają zapakować się do nowiutkiego, bo zaledwie czteroletniego kabrioletu mustanga i ruszyć aż pod Nowy Jork.

Na trasie czeka ich sporo, od średnio udanej próby zakupu narkotyków przez awarię wozu i atak napalonego mechanika po spotkanie z chłopakiem, któremu trzeba odstrzelić palec u nogi (co uniemożliwi mu wyjazd do Wietnamu). Pachnie to wszystko podróżą w dorosłość, ale nie bardzo nią jest. W Woodstock or Bust nie czuć, by te wydarzenia odcisnęły jakieś trwalsze piętno na bohaterkach. Zaryzykowałbym wręcz tezę, że do końca pozostają niedojrzałe.

Przyjemna jest za to muzyka, broni się również gra młodych aktorek i przyjemne dla oka zdjęcia. Chwilami czuć też klimat epoki. Docenić należy również to, że nie jest to film przesadzony ani tym bardziej efekciarski. Mimo to Woodstock or Bust to obraz zaledwie letni. I to wcale nie dlatego, że dzieje się latem…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz kino drogi
– Klimat lat sześćdziesiątych przemawia do ciebie

Odpuść sobie, jeśli:
– Cenisz głębokie kino
– Liczysz na sam Woodstock odtworzony na ekranie

Michał Zacharzewski

Woodstock or Bust, 2019, reż. Leslie Bloom, wyst. Willow Shields, Meg DeLacy, Teddy Van Ee, Corey Brunish, Christopher Kozak, Elijah Stevenson, Lisa Skvarla

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.