Paskudy. UglyDolls

Rośnie liczba samobójstw wśród dzieci. Młodzi nie giną z powodu spadającego poziomu produkcji filmowych, ale dlatego, że nie potrafią odnaleźć się wśród rówieśników. Najczęściej padają ofiarą hejtu z powodu sytuacji w domu, drobnych wad, ambicji rodziców i nie potrafią sobie z tym poradzić. Niektóre po prostu czują się brzydkie. I to właśnie dla nich powstał film Paskudy. UglyDolls.

Bohaterami są szmacianki, które powstały w tajemniczej fabryce i na skutek wykrytych wad zostały odrzucone. Trafiły do Paskudowa, przepięknej nadmorskiej miejscowości, w której wszyscy są niedoskonali i w związku z tym żyją w doskonałej symbiozie. Wspólnie bawią się, , śpiewają i nikt z nich nie czuje się gorszy. Mimo to Moxy nie jest szczęśliwa. Różowa panienka codziennie wierzy, że któregoś dnia coś zmieni się. Że trafi do ludzi. Zostanie pokochana. Problem w tym, że żadna maskotka nigdy nie opuściła Paskudowa.

Dlatego właśnie Moxy wraz z grupką przyjaciół wyrusza na poszukiwanie tego „prawdziwego” świata. Tak trafia do Akademii Doskonałości, szkoły, w której charyzmatyczny Lou uczy lalki elegancji i stylu. Bardzo szybko ujawnia jako hejter, który kpi z paskud i nie ma zamiaru dać im promocji. A bez ukończenia szkolenia bohaterowie nigdy nie trafią do ludzi. Nigdy nie zostaną pokochani… Przynajmniej w teorii, bo przecież w świecie zabawek akurat zasada „paskudności” nie obowiązuje.

Paskudy. UglyDolls ma niegłupie przesłanie, trzeba to przyznać. Pokazuje dzieciakom, że nie należy słuchać się starszych, ładniejszych sióstr czy innych dzieciaków, że nie warto przejmować się swoimi wadami, gdyż każdy  je ma. Problem w tym, że nie bardzo przekonuje w tej argumentacji. Siłą paskud są dobre serduszka, ale nie zostaje to jasno powiedziane (tak, by dzieci zrozumiały). Chwilami brakuje też humoru, którego nie zastępują przecież liczne piosenki.

To nie jest film zły. To rozśpiewana dziewczyńska animacja, która jest ciut za mało wyrazista, by zostać zapamiętaną. Szkoda, bo cele były szczytne…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz rozśpiewane animacje
– Chcesz się przekonać, że inne czy brzydkie nie oznacza gorsze
– Kochasz szmacianki

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na jasny i konkretny przekaz

Michał Zacharzewski

Paskudy. UglyDolls, UglyDolls, 2019, reż. Kelly Asbury

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku!

Jedna uwaga do wpisu “Paskudy. UglyDolls

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.