Burn It Down

Czasami budzisz się i twojej ukochanej nie ma. Znikła, przepadła, wyjechała za granicę. Mówisz sobie w porządku, nie szkodzi, ale podświadomie czujesz, że będziesz musiał wyruszyć na jej poszukiwania. Mogła przecież zostać porwana. Mogła potknąć się i wpaść do piwnicy, a stamtąd przepłynąć kanałami ściekowymi do tych partii budynku, których dotąd nie odwiedzałeś. A tam jest naprawdę niebezpiecznie…

Burn It Down to mroczna platformówka w starym stylu, okraszona charakterystyczną, pikselową grafiką oraz zasadami, które miało niezapomniane Jet Set Willy z 1984 roku. Ba, zadbano również o możliwość włączenia dużo bardziej krwawej wersji gry, pasującej do klimatu halloweenowego. Wśród czerni i bieli kolejnych lokacji i niepokojącej, mrożącej krew w żyłach muzyki takie plamy czerwieni wyglądają naprawdę dobrze. Pomagają zbudować klimat.

A na czym polega zabawa? Otóż stoi sobie wielki dom składający się z kilkuset komnat. Gracz musi je przemierzyć, by odnaleźć ukochaną. Innymi słowy dotrzeć do drzwi w każdej z nich. Problem w tym, że są najeżone pułapkami – kolcami sterczącymi ze ścian i podłóg, olbrzymimi przepaściami, ciężkimi blokami poruszającymi się w górę i w dół, wyczuwającymi pojawienie się tuż obok człowieka. W Burn It Down jest naprawdę niebezpiecznie.

Dodatkowe utrudnienie stanowi sterowanie. Gracz w Burn It Down może poruszać się w lewo i w prawo… i to wszystko. Jeśli chce skoczyć chociażby nad przepaścią, musi wziąć odpowiedni rozpęd – wówczas odbije się automatycznie. Jeśli rozpęd weźmie zbyt krótki, zabije się i spadnie. Czasami ważna jest precyzja. Innym razem odpowiednie tempo pokonywania przeszkód. Nie jest łatwo. Na szczęście żyć jest nieskończenie wiele. Ważniejszy jest czas. Program stale go liczy, podobnie jak liczbę zgonów. Ja już mam kilkaset…

Fifi

Burn It Down, Max Ignatyev,Tapinator, iOS, Android, PC

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.