In Our Nature

To film o problemach pierwszego świata, różnych spojrzeniach na życie i trudnościach w porozumiewaniu się. Również obraz bliskich sobie ludzi, którzy są jednocześnie sobie bardzo dalecy i mimo chęci nie potrafią się dogadać. Ktoś pewnie dodałby, że to produkcja o współczesnych nowojorczykach, którzy są trochę oderwani od życia i jednocześnie mocno w nim osadzeni. Szkoda, że In Our Nature to jednocześnie przegadany dramat obyczajowy, w którym naprawdę niewiele się dzieje.

Gil posiada spory domek na prowincji. Jest wziętym adwokatem, człowiekiem aroganckim i pewnym siebie, który nie boi się jednak ciężkiej pracy. Szykuje się właśnie do małżeństwa ze znacznie młodszą Vicky, rozwódką z dzieckiem, która spodziewa się kolejnego potomka. Ich plany na wypoczynek z dala od Manhattanu zakłóca odkrycie, że w domku ktoś już mieszka. To syn Gila, Seth, oraz jego dziewczyna. Typowa para z Brooklynu, wegetarianie żyjący z dnia na dzień, trudniący się sztuką i dorabiający po knajpach bądź w organizacjach non-profit.

Konflikt widać gołym okiem. Nie tylko o domek, który na co dzień stoi przecież pusty. Również o pomysły na życie, marzenia, sposoby zarobkowania. Bardzo szybko okazuje się, że Gil i Seth nie potrafią ze sobą rozmawiać. Zachowują się jak duzi chłopcy, którzy nie potrafią ustąpić, nie potrafią zrozumieć drugiej strony, trzymają się więc swoich pozycji. W In Our Nature kobiety są dużo bardziej otwarte, choć zupełnie się nie znają. Obaj panowie utrzymywali je bowiem w tajemnicy.

Nie da się ukryć, że to film niegłupi. Ma momenty zabawne (atak niedźwiedzia), ma dobrze napisane dialogi, wreszcie jasno zarysowany konflikt. Problem w tym, że przez większość czasu bohaterowie po prostu ze sobą rozmawiają. Analizują różne rzeczy, wypominają sobie, kłócą się. I nie wszystkie te rozmowy są interesujące. Wręcz przeciwnie, bardzo często film się dłuży. I dlatego In Our Nature pozostaje kinem niszowym.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz kameralne dramaty
– Nie szukasz w kinie szybkiego tempa i emocji

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na pogłębione, nieschematyczne postacie
– Oraz na kino niebanalne

Michał Zacharzewski

In Our Nature, 2012, reż. Brian Savelson, wyst. David Ilku, John Slattery, Zach Gilford, Gabrielle Union, Jena Malone, Lola Cook

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku!

Jedna uwaga do wpisu “In Our Nature

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.