Pracownik miesiąca

Jak wyróżnić się z tłumu przeciętnych amerykańskich komedii? Okazuje się, że wystarczy zadbać o oryginalne miejsce akcji. W Pracowniku miesiąca jest nim typowy supermarket z rzędami półek, kasami ciągnącymi się przy wejściu i etat owcami robiącymi wszystko, by się nie napracować. Należy do nich Zack (Dane Cook), sympatyczny bumelant trudniący się rozkładaniem towarów na półkach. Gość wie jedno – nie chce być drugim Vince’em (Dax Spehard), uwielbianym przez klientów najszybszym kasjerem w stanie. W pracy woli się nie przemęczać.

Wszystko zmienia się, gdy w markecie pojawia się śliczna nowa kasjerka Amy (Jessica Simpson). Z poprzedniej pracy wyleciała za romans z najbardziej wydajnym pracownikiem, dlatego Vince dochodzi do wniosku, że ma u niej spore szanse. Zack nie zamierza odpuszczać. Ma niecały miesiąc na zdobycie zaszczytnego tytułu. Problem w tym, że nigdy się za specjalnie nie przepracowywał, a jego rywal od ponad roku piastuje to zaszczytne miano. I jest naprawdę dobry!

Możliwość przyjrzenia się pracy supermarketu – przedstawionej oczywiście w krzywym zwierciadle – to największa zaleta Pracownika miesiąca. Zack i jego koledzy obijają się na potęgę. Mają wśród towarów stojących na półkach w pełni umeblowany tajny pokój, jako że kasjerzy otrzymali od zakładu pomieszczenie z wygodnymi meblami i niepogiętymi puszkami. Obowiązującą wśród nich walutą są batony nielegalnie ściągnięte z półek, wszyscy zaś znają setki sposobów na oszukanie złowrogiego pracodawcy. Cóż, po tym filmie praca w supermarkecie wydaje się absurdalna. Choć w sumie przyjemna.

Nieźle wypadają aktorzy, którzy grają z werwą i mają do siebie sporo dystansu. Jeśli coś zawodzi, to Jessica Simpson, której rola sprowadza się do efektownego wyglądania na ekranie. Zresztą sam wątek romansowy jest najsłabszym w całym filmie. Tu bawi supermarket i jego zakręceni pracownicy, nie zaś kolejna standardowa historia miłosna!

Zobacz, jeśli:
– Pracowałeś kiedyś w markecie
– Lubisz komedie pokazujące świat w krzywym zwierciadle
– Cenisz absurd (babcia kupująca mężowi trumnę, „bo jest w promocji”)

Odpuść sobie, jeśli:
– Wolisz humor wulgarny
– Lub skomplikowaną wiwisekcję stanu umysłu pracowników branży handlowej

Michał Zacharzewski

Pracownik miesiąca, Employee of the Month, 2006, reż. Greg Coolidge, wyst. Dane Cook, Jessica Simpson, Dax Shepard, Andy Dick, Efren Ramirez, Tim Bagley

Ocena: 6/10

Polub nas na Facebooku!

2 uwagi do wpisu “Pracownik miesiąca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.