Gone Doggy Gone

Kasi Brown i Brandon Walter nie tylko napisali scenariusz Gone Doggy Gone, ale również film wyreżyserowali i zagrali w nim główne role. Na takie działania mogą sobie pozwolić jedynie największe gwiazdy albo ludzie, którzy na wszystkim muszą oszczędzać. Tu mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem, co niestety widać. Film jest niedoinwestowany, ma przeciętny montaż i niezbyt ciekawe wnętrza. Na planie brakowało też osoby, która poprowadziłaby lepiej aktorów, niektóre sceny w ogóle wyrzuciła, a inne rozbudowała. Cóż, taka jest cena niezależności.

Głównymi bohaterami Gone Doggy Gone jest żyjące obok siebie małżeństwo. I on, i ona po pracy wracają o tej samej godzinie do domu i nie przestając rozmawiać przez telefon spędzają „razem” wieczór. Ze sobą nie bardzo mają o czym rozmawiać, chyba że o Leili, ukochanej psince. Zwierzątko pełni rolę ich dziecka. Właściwie bez przerwy jest pieszczone, całowane, głaskane i wożone w ekskluzywnym wózeczku. Oczywiście musi nosić modne ubranka i jeść najlepszą karmę.

Od czasu do czasu pieskiem opiekuje się nieco niedojrzała dogsitterka Jill (przypominająca trochę bohaterkę Nic osobliwszego nad miłość). Ostatnio nie układa się jej. Przede wszystkim traci stanowisko stażystki w korporacji, a do tego rozstaje się z ukochanym chłopakiem. Kiedy dowiaduje się, że straci również Leilę, bo jej właściciele mogą wyprowadzić się do San Francisco, wpadła w rozpacz. Ostatecznie postanawia uprowadzić ukochanego psa. Pytanie, czy takie przestępstwo rzeczywiście popłaca…

Gone Doggy Gone to komedia celnie punktująca ludzi, którzy mają świra na punkcie swoich pupili. Ich niedojrzałość zostaje skonfrontowana z rodzinami posiadającymi już dzieci i… mającymi świra na ich punkcie. Na dobrą sprawę wszyscy są tu lekko szurnięci, od właścicieli Leili i ich przyjaciół przez biedną Jill po prywatnego detektywa, który postanawia odnaleźć zwierzę. Traci na tym wydźwięk obrazu, bo kilka celnych spostrzeżeń nie wystarczy, by nadać całości dramatycznego sznytu.

Wojciech Kąkol

Gone Doggy Gone, reż. Kasi Brown, Brandon Walter, wyst. Kasi Brown, Brandon Walter, Shaina Vorspan, Richard Riehle

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.