Take Cover

Wciągająca, ale mało oryginalna – tak najprościej jest określić strategię turową Take Cover autorstwa Playdigious. Gracz po raz kolejny wciela się w dowódcę wojskowego i musi zadbać o swój oddział. Przede wszystkim prowadzi go do zwycięskich bitew (zwanych tu całkiem sensownie misjami), jak również zapewnia mu odpowiednie luksusy w bazie. Bez szpitala, w którym wyleczą się ranni, oraz koszar idealnych do celów treningowych o sukcesie nie ma co marzyć.

Zabawę rozpoczyna się od samouczka, który uczy poruszania się w terenie. Początkowo wydaje się, że starcia nie są przesadnie skomplikowane. Po prawej swoje siły rozstawia sztuczna inteligencja, po lewej zaś gracz, wznosząc zapory i wskazując miejsca, z których jego żołnierze mają ruszyć do boju. Wymiana ognia toczy się w czasie rzeczywistym, jednak gracz może – wykorzystując punkty akcji – przestawić swoich podopiecznych w lepsze miejsce, rzucić granatem albo wręcz rozpocząć szturm. Poziom trudności rośnie powoli, lecz nieubłaganie i z czasem „ci dobrzy” zaczynają ginąć.

I tu z pomocą przychodzi baza, którą w trakcie gry się rozbudowuje. Dostępny w niej szpital pozwala postawić na nogi nawet najciężej rannego żołnierza, trzeba tylko odczekać odpowiednią ilość czasu bądź zapłacić producentom. Również inne budynki – rozbudowywane bez końca – mają podobną funkcję: im pozwalają zarobić, nas zmuszają do czekania. Dają jednak w zamian coraz to nowsze, silniejsze jednostki oraz lepszy osprzęt. Niekiedy bywa on na wagę złota.

Trochę szkoda, że w Take Cover tak niewiele jest taktyki. Prawie każda misja sprowadza się do ustalenia najkrótszej drogi do baterii napędzającej karabiny maszynowe przeciwnika. Zabawa może nie jest nudna, ale też nie porywa. Programowi brakuje oryginalności, a przyjemna dla oka grafika czy całkiem niezła muzyka nie wystarczają, by się od niego uzależnić. Gdyby chociaż tematyka była bardziej oryginalna…

Fifi

Take Cover, Playdigious, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.