Bad Habit: Rehab

zdalaZły nawyk? Picie, ćpanie i palenie. Zwłaszcza to pierwsze może mieć fatalne skutki dla nadużywającego. W grze Bad Habit: Rehab nie zajmujemy się jednak udzielaniem pomocy bogatym potrzebującym ani też nie ratujemy skóry zwykłym pijaczkom zgarniętym przez policję z ulicy. Skupiamy się na trzech gwiazdach i za pomocą alkoholu próbujemy ich… uśmiercić.

Gwiazdy w Bad Habit: Rehab to Charlie Sheen, Ozzy Osbourne i Tommy Lee Jones. Twórcy oczywiście informują, że wszelkie podobieństwo jest czysto przypadkowe, ale nie wierzmy im. Podobieństwo jest bowiem uderzające. Inna sprawa, że panowie prowadzą nieco inne życie niż w realu. Większość czasu spędzają śpiąc na ulicy, przykryci stertą gazet. Wywabić można ich jedynie zapachem alkoholu, który wiatr przyniesie pod ich nos.

Na każdym z kilkudziesięciu etapów musimy zrzucić flaszki w odpowiednim miejscu tak, by zapach zmusił panów do działania. Czując alkohol, panowie zrywają się i wędrują w jego stronę, zupełnie nie zważając na to, co znajduje się na ich drodze. Jeśli przypadkiem znajdzie się tam jakaś pułapka, choćby wilczy dół, to wpadną w niego i zginą raz na zawsze. Tarcza strzelecka umożliwia danie im prztyczka w łeb i uśmiercenia w ten właśnie nietypowy sposób. Tyle tylko, że najpierw trzeba ich zwabić w tę okolicę.

Oczywiście im dalej w las, tym trudniej. Butelki trzeba zrzucać w odpowiedniej kolejności i w odpowiednich miejscach, zmuszając bohaterów za ich pomocą na przykład do przepchnięcia jakiegoś obiektu w inne miejsce. Refleks nie jest tu potrzebny – myślenie natomiast się przydaje. Bad Habit: Rehab to bowiem gra logiczna, daleki krewny takiego Feed the Dragon. Imponuje komiksową grafiką, irytuje niekiedy poziomem trudności, ale generalnie potrafi sprawić przyjemność.

Fifi

Bad Habit: Rehab, iPhone, Mac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.