Dom Alfa

To jedna z tych niepozornych amerykańskich komedii, w których chodzi o nagie dziewczyny. Rozbierają się one właściwie przy każdej okazji i niemal w każdej scenie. Brakuje im tylko odpowiednio atrakcyjnych i równie obnażonych samców. W Domu Alfa zostały niemal same parówczaki.

Parówczaki, czyli niezbyt atrakcyjne chłopaki, którzy nigdy zbyt wielkiego zainteresowania u płci pięknej nie wzbudzali. Teraz ruszają na studia i dostają szansę zamieszkania w tytułowym Domu Alfa, miejscu legendarnych imprez i jeszcze większych szaleństw łóżkowych. Sęk w tym, że prodziekan domaga się, by zamieszkujące budynek męskie bractwo przeznaczyło jedno z pięter dla bractwa żeńskiego. Rozpoczyna to wojnę, która ma doprowadzić do pozbycia się jednego z bractw z budynku…

Kto pamięta beztroskie lata 80. i produkcje takie jak Zemsta frajerów czy Wakacje w kurorcie, szybko poczuje klimat. Napalone chłopaki za wszelką cenę starają się podejrzeć swoje koleżanki. A te regularnie chodzą pod prysznic, ćwiczą nago przy otwartych oknach albo też bez przerwy się przebierają. Oczywiście pojawia się wątek miłosny, niezbyt oryginalny, choć z drugiej strony pomysły na wykurzenie konkurencji z budynku są tak głupie, że aż nietypowe.

Pewnie znajdą się widzowie, którzy będą się przy tym filmie dobrze bawić. Choćby dorastający nastolatkowie. Starszych raczej niewiele tu rozśmieszy, bo ani historia nie jest ciekawa, ani humor zabawny. Dom Alfa to jedna z wielu tego typu produkcji, które kiedyś miewały fanów, ale dziś mało kogo są w stanie oczarować.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz komedie o zabarwieniu erotycznym
– Nie lubisz, gdy pokazują, jak studenci się uczą

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na dobry humor
– Nie cierpisz seksizmu

Michał Zacharzewski

Dom Alfa, Alpha House, 2014, reż. Jacob Cooney, wyst. Julien Ari, Chris O’Brien, Heather Paige Cohn, Jean Louise O’Sullivan, D.C. Douglas, Sam Aotaki, Anna Beletzki, Eli Bildner, Michael Lewis Foster, Audrey Ellis Fox, Janna VanHeertum, Jacquie Cardinale, Melvin Gregg, Nina Kate, Jon Kondelik, A.J. Rivera, Mindy Robinson, Grace Roubidoux, Taylor Zakhar Perez, Brent A. McCoy, Justin Cornwell

Ocena: 4/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.