Elektra (2005)

Szybkie tempo, wkurzająca bohaterka. Tak najłatwiej opisać film Elektra, który dziś uchodzi za jedną ze słabszych adaptacji komiksów. Jej twórcy popełnili sporo błędów, począwszy od nielogicznego scenariusza po mocno chaotyczne sceny walk.

Elektra umarła w Daredevilu. Tu zostaje wskrzeszona przez niewidomego mistrza sztuk walk i poddana intensywnemu treningowi. Uczy się nie tylko owych sztuk walk i wskrzeszania umarłych, ale również prekognicji. Wkrótce zostaje zabójczynią do wynajęcia i po latach otrzymuje zlecenie. Dzięki niemu będzie mogła wyrównać rachunki z organizacją, przez którą straciła matkę.

Odcięcie się od niezbyt udanego Daredevila niewiele pomogło. Elektra rozczarowuje i robi to również za sprawą głównej bohaterki. Niby przypomina ona postać wymyśloną przez Franka Millera, a jednocześnie niewiele ma z jej uroku. Filmowa superbohaterka jest bezpłciową dziewczyną o wiecznie znudzonej minie u zwyczajnie męczy swoją irytującą osobowością. Jennifer Garner po latach przyznała, że źle czuła się na planie i nie polubiła tej postaci. To niestety czuć.

Czuć też, że autorom zwyczajnie zabrakło odwagi, by nakręcić film z pazurem. W efekcie Elektra nie tylko nie zachwyca, ale nie wzbudza większych emocji. Obraz obfituje w pozbawione krwi walki, zmontowane tak, by niewiele było z ich choreografii widać. I w zwroty akcji, które kwituje się wzruszeniem ramion. Nawet tragiczna historia głównej bohaterki szybko robi się nudna. Nic dziwnego, że do kina dziewczyna już nie wróciła…

Zobacz, jeśli:
– Lubisz adaptacje komiksów. Wszystkie!
Daredevil bardzo ci się podobał

Odpuść sobie, jeśli:
– Liczysz na cameo z Benem Affleckiem
– Masz nadzieję, że bohaterka będzie odpowiednio drapieżna

Michał Zacharzewski

Elektra, 2005, reż. Rob Bowman, wyst. Jennifer Garner, Goran Višnjić, Kirsten Zien, Cary-Hiroyuki Tagawa, Will Yun Lee, Terence Stamp, Natassia Malthe, Bob Sapp, Colin Cunningham, Hiro Kanagawa, Chris Ackerman, Kurt Max Runte, Mark Houghton, Jana Mitsoula, Nathaniel Arcand, Ty Olsson, Jason Isaacs

Ocena: 4,5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.