Migawka z przyszłości

Migawka z przyszłości to kolejny niskobudżetowy film mierzący się z tematem podróży w czasie. A nawet nie podróży, co zdjęć ją pokazujących. Fotografie takie można wykorzystać do różnych niecnych celów, ale mogą też być źródłem pokus. A skoro pokus, to i problemów, które naprawdę trudno rozwiązać.

Wyobraź sobie, że jesteś młodym chłopakiem i mieszkasz z kumplem i jego dziewczyną w wynajmowanym mieszkaniu. Dorabiacie jako dozorcy, sprzątając okolicę, wykonując drobne prace techniczne czy hydrauliczne na rzecz społeczności. Pewnego dnia odkrywacie, że mieszkający naprzeciwko was starszy mężczyzna od dłuższego czasu nie odebrał poczty. Macie klucz, to postanawiacie wejść do jego mieszkania, sprawdzić, czy żyje.

Nie żyje, ale o tym dowiecie się za jakiś czas. Na razie waszą uwagę przyciąga ściana pełna waszych zdjęć. Wygląda na to, że mężczyzna codziennie o tej samej porze robił wam zdjęcie przez okno. Wybudował do tego potężną maszynę. Olbrzymich rozmiarów aparat ma jedną niezwykłą cechę. Robi zdjęcia przyszłości. Pokazuje to, co wydarzy się za 24 godziny. Ot, taka Migawka z przyszłości. A to daje spore możliwości…

To całkiem fajnie zrealizowany film. Przede wszystkim niegłupi, opowiadający w logiczny sposób o nietypowej sytuacji. Bohaterowie nie są co prawda zbyt lotni, ale można to zrozumieć, to przeciętni młodzi ludzie, którzy nie potrafią myśleć o konsekwencjach swoich czynów. Nakręcają się zbyt łatwo. Atutem Migawki z przyszłości jest też to, że zgodnie z tytułem spogląda w przyszłość, a nie w przeszłość. Rodzi w ten sposób inne paradoksy niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. I chociażby z tego powodu warto ją obejrzeć. Dla rozkmin bohaterów i problemów, z jakimi się zmagają.

Zobacz, jeśli:

– Interesujesz się problematyką podróży w czasie
– Potrafisz docenić kameralne kino
– Zastanawiasz się, jakim cudem ludzie wygrywają na wyścigach

Odpuść sobie, jeśli:
– Irytują cię niezbyt lotni bohaterowie
– Oczekujesz szybkiego tempa i efektów specjalnych

Michał Zacharzewski

Migawka z przyszłości, Time Lapse, 2014, reż. Bradley King, wyst. Danielle Panabaker, Matt O’Leary, George Finn, John Rhys-Davies, Amin Joseph, Jason Spisak, David Figlioli, Sharon Maughan, Judith Drake, Dayci Brookshire, Joel Geist

Ocena: 5/10

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.